2024 | İş Fikirleri

Vasıfsız Şekilde Yurtdışında Nasıl İş Bulunur?

Yurtdışı iş ilanları vasıfsız şekilde de yayımlanmaktadır. Yurtdışına işçi olarak gitmek isteyen vatandaşlarımızın bir kısmının işler ile ilgili tecrübesi olmayabiliyor. Bu işçiler yurtdışına gidemezler mi? Yurtdışına alınan işçiler hep tecrübeli mi oluyor? Tabi ki de hayır. Her işçi alımı için aranan şartlarda tecrübe bulunmuyor. Bu nedenle vasıfsız işçi alımı aramakta olanlara nasıl iş ilanlarına ulaşabilecekleri konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Ülkede işsizlik sorununun bir türlü çözülememesi, yurtdışına başvuruların artmasına yol açtı. Fakat şöyle bir durum da var. Ülkede ekonomik sıkıntılar, yurtdışına işçi götüren firmaları da etkilemektedir. Bu sene, önceki senelere oranla daha az işçi alımı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Ekonomik sıkıntılar sadece bireyleri değil, firmaları da etkilemektedir. Umarız ki en kısa sürede bu sorunlarında üstesinden gelinecektir.

 

Yurtdışına Vasıfsız İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Her ne kadar ekonomik sıkıntılar olsa da tabi ki de bir çok firma yıl içerisinde çok sayıda işçi alımları gerçekleştirmektedir. Yapmamız gereken ise, bu ilanların nereden yayımlandığını ve nasıl başvuru yapılabileceğini bilmektir. Ardından ilanları takip etmeniz ve size uygun olan bir pozisyona başvuru yapmanız gerekiyor.

Yurtdışına işçi alımları aşağıdaki linkler üzerinden yayımlanmaktadır. Bu linkleri yıl içerisinde takip etmeniz gerekmektedir. Bu linkler üzerinden hem vasıflı hem de vasıfsız olarak işçi alımları gerçekleştirilmektedir. İşçi alımları için aranan şartları dikkatlice okumanızı tavsiye etmekteyiz. Linkleri tarayıcınıza kopyalayıp bakmanız gerekmektedir. Özel olarak vasıfsız işçiler için ilanların yayınladığı bir yer bulunmuyor. Karışık şekilde ilanlar yayınlanmaktadır. Her gün bu ilanlarda yenilenmeler olmaktadır. Bu nedenle zaman içerisinde tekrar bakmanızda fayda olacaktır.

 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/yurtdisi
 • https://www.yenibiris.com/is-ilanlari?yurtdisi=1
 • http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/isveren/yurtdisiistihdam.aspx
 • http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/isveren/yurtdisiistihdam.aspx

 

Ülkelere Göre İlanlara Ulaşmak

Ayriyeten bizlerin bir çok ülkede nasıl iş bulabileceğinize dair yazdığımız yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Eğer bireysel olarak diğer ülkelere işçi olarak gitmeyi istiyorsanız bazı işlemleri yapmanız gerekecektir. Mesela o ülke için vize nasıl alınır? Çalışma izni ve oturma izinleri nasıl alınır? Bu sorunları halletmeniz gerekiyor. Bizler bir çok ülkede nasıl iş bulabileceğiniz anlatan yazılar üretmeye devam ediyoruz. Ülkelere göre nasıl iş bulunur bakmak için tıklayınız.

 

İlginizi Çekebilir

Yurtdışına İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Hüseyin girgin dedi ki:

  Ben yurtdışı nda çalışma k istiyorum ne iş olursa olsun çalışırım yaparım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar, yurtdışında nasıl iş bulabileceğinize dair tüm bilgiler yazı içerisinde bulunmaktadır. Verdiğimiz linkleri takip etmelisiniz ve başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuru şartlarını da taşıyor olmanız şartıyla.

 2. serkan duzce dedi ki:

  duz isciyim insaat tercubem var fayans ve alcici , izolasyon yapabilirim

 3. Yasin dedi ki:

  Selam daha önce ırak ve kuveytte garsonluk ve ofis çaycılığı yaptım işe hemen başlayabilirim

 4. Deniz Boz dedi ki:

  Lise mezunuyum elektrik pano tasarim bolumu askerligimi yaptim ortaana bedas gibi fabrikalarda calistim insaat isindende anliyorum yurtdışı seyahat engelim yoktur askerliğimi yaptım yurtdışı işi istiyorum

 5. Yalcın dedi ki:

  Selam vasıfsız işçiyim ve b sınıfı ehliyetim var. Pasoportum var. Cep. 0532 742 20 32

 6. Emin keymaz dedi ki:

  Merhaba ben Emin keymaz 24 yaşındayım yurtdışında çalışmak istiyorum yaklaşık 2-3 ay önce Katar’da çalıştım inşaat işlerinin bir çok alanda ustalık yapıyorum myk belgem var

 7. mehmet dedi ki:

  VASIFSIZ OLARAK ISCI ALAN YOKMU AVRUPAYA

DMCA.com Protection Status