2024 | İş Fikirleri

A101 İstifa Dilekçesi Örneği (Hazır Dilekçe)

A101 istifa dilekçesi hazırlamayı biliyor musunuz? Bilmiyorsanız korkmayın. Hazırladığımız örneğe bakarak sadece isimleri değiştirerek kendi dilekçenizi oluşturabileceksiniz. Büyük hayallerle girdiğimiz işlerden maalesef olumsuzluklar sebebi ile ayrılmamız söz konusu olabiliyor. Hazırladığımız a101 istifa dilekçesi örneğisayesinde kendinize bir dilekçe hazırlayabilecek ve gerekli birimlere teslim sonucu, işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

A101 gibi marketlerde çalışamaya başladığımız zaman hiç ummadığımız şeyler ile karşılaşabiliyoruz. Bizler bu sektörlerin iş ilanlarını paylaşırken, çalışma şartlarından ve çalışanların yorumlarından da söz ediyoruz ki, ardından pişmanlık yaşamayın. Fakat bahsettiğimiz sorunlar her market firması için geçerli diyebiliriz. Kimimiz gayet memnunken, kimimiz memnun olmayabiliyoruz. Çalışma ortamları bize uymayabiliyor. Sizlerde buradaysanız sizlere de uymamış demektir. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor?

Yapmanız gereken işlem bir istifa dilekçesi hazırlamak olacaktır. Hazırlayacağınız dilekçeyi ise, müdürünüze veya insan kaynaklarına teslim etmeniz gerekiyor. Dilekçe hakkında da detaylı şekilde bilgilendirme yapacağız. Dilekçe nasıl yazılır? Bunu da biliyor olmamız gerekiyor ki bilmiyorsanız sorun yok. Hazırladığımız örnek sayesinde hazırlaması oldukça kolay olacak.

 

İstifa Dilekçesinde Nelere Dikkat Ediliyor?

Dilekçe yazmanın da bazı kuralları bulunuyor. Çok fazla detaya inmeden, nasıl hazırlandığı ve nerelere dikkat edildiği hakkında tüyolar vereceğiz.

Resmi bir iş yaptığınızın farkında olmalısınız. Düzenli şekilde hazırlanmalıdır. Bilgisayar çıktısı olmalıdır. A4 kağıt çıktısı olması yeterlidir. Yazı büyüklüğü başlık hariç 12 olmalıdır. Başlık ise 14 olabilir. Yazı şekliniz ise genellikle her yerde kullanılan News Times Roman olmalıdır. Dilekçenin sonunda sizlere ait bilgiler yer almalıdır. Bu bilgiler ise; adınız ve soyadınız, imzanız, telefon numaranız, TC kimlik numaranız ve adresiniz olmalıdır. Bir başlık olmalıdır. Kime hitap ediyorsanız orası olacaktır ki bizim hazırlayacağımızın ”A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğüne” diye bir başlığı olacaktır. İmza ise mutlaka olmalıdır. İşe başladığınız ve bitirmeyi istediğiniz tarihlerde metninizde geçmelidir. Gelin şimdi bu yazdıklarımı örnek üzerinde inceleyelim.

 

A101 İstifa Dilekçesi Örneği

Tarih(xx/xx/xx) Sağ köşede olmalıdır.

A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğüne (Başlık, yazı büyüklüğü 14 olabilir)

A101 Marketler Zinciri bünyesinde 11.11.2015 tarihi itibari ile işe başladığım ”kasiyer” görevinden 05.05.2016 tarihi itibari ile istifa etmek istiyorum. Çalışma sürem içerisinde, çalışmamın karşılığını maddi ve manevi yönden aldığım için teşekkür ederim. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılarla.

Taner Akyüz

İmza

TC kimlik no

Telefon numarası

Adres

Yukarıda vermiş olduğumuz örnekteki özel bilgileri kendinize göre değiştirerek kendi dilekçenizi hazırlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda bir word dosyası açıp, yukarıda ki metni kopyalayıp yapıştırıp, bilgileri kendinize göre doldurup çıktısını alıp verebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Funda dedi ki:

    24.02. 2019 a101 basladım kasiyerdim orda Haydar diye bir ben sucuz yere çıkardı Ankara atakent a101

    1. Cagla dedi ki:

      Tazminat davası acsaydin kuzum

DMCA.com Protection Status