2024 | İş Fikirleri

H&M Bayilik Şartları | H&M Bayilik Veriyor mu?

H&M bayilik şartları neler ve bu firmanın bayiliğini nasıl alırız diye bir çok insan merak ediyor. Giyim sektöründe adını duyurmuş olan bir firmaya bayi olup insanlar bu firmanın adını kullanarak para kazanmak istiyorlar.

İsviçre kökenli olan bu firmanın satış oranları her yıl boyunca artmaktadır. Ülkemizde de mağazaları gittikçe yayılmaya başlamış durumdadır. Daha önceden bu kadar çok mağazası yokken, artık daha fazla ülkenin dört bir yanına yayılmaya başladı.

 

H&M Nasıl Kuruldu? Kurucusu Kim?

hm kurucusu

İsveçli bir adam tarafından 1947 yılında kuruldu. O adam ise Erling Presson. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yaptığı işle ilgili sıkıntılar çıkmaya başlayınca Presson ülkesinden gitme kararı aldı. Amerika’ya giderek giyim mağazalarını dolaştığı sırada aklına kadınlara yönelik giyim mağazalarında eksiklik olduğu geldi.

Bu girişimini yapabilmek adına tekrardan İsveç’e geri döndü. İlk mağazasını 1947 yılında açarak bu sektöre girmiş oldu. Her geçen sene ürün satışlarında artışlar oldu. Her geçen yıl ise Presson, bulunan bayi sayısını arttırdı. Ardından yurtdışına da açıldı. Bu şekilde dünya markası oluşturmuş oldu.

 

H&M Nasıl Büyüdü?

hm bayilik

1947 yılından bu yana hızla hizmetlerini sürdürmekte olan bir firmadan söz ediyoruz. Şehirlerde bulunan büyük alışveriş merkezlerinde mutlaka mağazaları bulunmaktadır. Ülkemizde bir çok ilde mağazası bulunuyor ve yaklaşık 100 bin kişiye iş imkanı tanımaktadır. 1947’den beri hizmetlerine başlamış olsa da, ülkemize girişi ise 2010 yılları civarında olmuştur. İlk olarak İstanbul Forum AVM’de hizmetlerine başlamıştır. Ardından firmanın tutulması ile birlikte diğer AVM’lere ve diğer illere de mağazaları açılmıştır.

H&M, müşteri değerlerinde her zaman çok önem veren bir mağazadır. Müşterilerin şikayetleri veya istekleri onlar için çok değerlidir. Diğer mağazalarda bu kadar ilgi ile karşılaşmanız pek mümkün olmayabilir. Buradaki personeller bile özenle seçilmekte ve her zaman denetlenmektedir. Müşteriler ile iyi ilişki kurmaları ve onların sorunlarına çözüm yolları aramaları gerekiyor.

 

H&M’nin Geleceği Nasıl Olur?

hm bayilik şartları neler

Sonuç olarak şuanda dünya çapında bilinen bir markadan söz ediyoruz. Bunun yanı sıra 2010 yılında 21. Yüzyılın en iyi mağazası seçilmiş bir firmadır. Marka değeri ise yaklaşık 15 milyar dolar seviyelerindedir.

Bu marka gittikçe değerini arttırıyor. Giderek arttırmayı da sürdürecektir. Dünya çapında yeni mağazalar açmaya devam ediyor.

 

H&M Bayilik Veriyor mu?

hm bayiliği

Böyle güzel bir giyim mağazasının bayilik vermediğini öğrendiğinizde biraz üzüleceğinizi biliyoruz. Bir çok yatırımcı H&M’ye bayi olmak adına araştırmalar yapıyor fakat sonunda bayilik verilmediğini öğrenmektedir. Üzülerek söylüyoruz ki H&M yetkilileri şuanda bayilik verme gibi bir düşüncelerinin olmadıklarını belirttiler.

Eğer ilerleyen dönemlerde yetkililer bayilik vermeye yönelik yeni açıklamalar yaparsa bu yazımızın içerisinde güncel olarak bulabileceksiniz. Eğer bu yazımızın içerisinde öyle bir paylaşım yoksa, şuanda H&M bayilik vermiyor demektir.

Mutlaka göz atın: Bayilik veren firmalar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status