2024 | İş Fikirleri

İlgi Çeken Yeni İş Fikirleri

Yeni iş fikirleri ile aklınıza yatabilecek bir iş kategorisinde girişimcilik yapabilirsiniz. Zengin insanlar nasıl zengin oluyor diye çoğu zaman merak ederiz. Fakat onlar sıradan işleri yaparak zengin olmuyorlar. Farklı girişimcilik yaparak iş tutturmaktadırlar. Aklınıza gelmeyecek işler ile zengin olan bir çok insan bulunuyor. Burada iyi düşünmek iyi fikir edinmek gerekmektedir.

Hangi işe yatırım yapacağınızı iyi belirlemek gerekmektedir. Herkesin yaptığı bir işte ön plana çıkmak zor olacaktır. Çünkü rekabet çoktur. Fakat az bilinen ve geleceği olabilecek işlere yatırım yapmak daha mantıklı olacaktır. Rekabet az olduğundan ön plana çıkma ihtimalinizi diğer işlere göre çok daha fazla olacaktır.

Yeni iş fikirlerini güncel şekilde takip etmeliyiz. Yeni iş fikirlerine açık olmalıyız. Bir çok iş fikri okuyarak beynimizin daha farklı düşünmesini sağlayabiliriz. Bu yüzden ilk önce okumaya kendimizi alıştırmalıyız. Ben bu işi yapmam deyip geçip atmayın. Okuyun belki siz o konu üzerinden daha farklı biri iş bölümü oluşturabilirsiniz. İşinizin yaratıcısı siz olacaksınız. Her zaman daha farklı düşünmeye çalışmanızda fayda olacaktır.

 

Vücut Geliştirme Ekipmanları Satışı

vücut geliştirme ekipmanları satışı

 

Vücut geliştirmeye olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Artık bir çok insan sporun faydalarının farkına vardı.

Spora yönelen insan sayısı gittikçe artmaktadır. Bu durumda ise spor ekipmanlarının satışlarında artış yaşanmaktadır.

Ağırlık aletleri, ip, mekik aletleri vs. bir çok ekipmanın satışları çok artmış bulunuyor. Bunun yanı sıra ufak tarzda ekipmanları insanlar evde spor yapabilmek adına alıyorlar. Dambıl, mekik sehpaları ve ev bisikletleri gibi evde kullanılan malzemelerin satışları hep yüksek olmuştur.

Uygun fiyata bulabileceğiniz aletleri normal fiyatına satıp kar sahibi olabilirsiniz. Güncel şekilde piyasayı takip etmeniz gerekmektedir.

İsterseniz bu alan ile ilgili bir dükkan açabilirsiniz. İsterseniz e-ticaret usulü ile bu ürünleri online ortamda satabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

 

Akıllı Saat Satışı Yapmak

akıllı saat satışı yapmak

 

Zamanımız teknoloji çağıdır. 2024 yılında da teknolojiye verilen önem daha da artmaktadır. Artık ne alacak olursak olalım en donanımlısını almayı düşünmekteyiz.

Daha fazla iş yapsın, daha güzel özelliklere sahip olsun istemekteyiz. Saat bile alacak olsak sadece saati göstermesinin yanında farklı farklı özelliklere sahip olmasını istiyoruz.

Akıllı saate olan ilgi çok arttı. Nabız ölçen saatler gibi saatler çok kullanılmaktadır. Bir çok farklı pozisyonlara özel saatler üretilmektedir. Bu saatlerin satışı ile güzel para kazanılıyor.

Akıllı saat dükkanı açabilirsiniz veya internet ortamından e-ticaret usulü ile bu ürünleri satabilirsiniz.

 

Kablosuz Kulaklık Satışı Yapmak

kablosuz kulaklık satışı yapmak

 

Sanırım kulaklık kullanmayan vatandaşımız yoktur. Artık telefon, bilgisayar ve tablet gibi müzik veya herhangi bir şey dinleyebileceğimiz aletlerin satışları patladığından dolayı kulaklık satışları da patladı.

Kulaklık sektörü sürekli gelişmektedir. Yeni yeni ve değişik değişik kulaklıklar sürekli piyasaya sürülüyor.

Kulaklıkların kabloları bazı zamanlar bizleri sinir edebilmektedir. Buna çözüm arayan üreticiler ise kablosuz kulaklığı geliştirdiler. Kablosuz kulaklar satışları çok hızlı artıyor.

50 yıl sonra kimsede kablolu kulaklık kalmayacak gibi. Bu yüzden bu sektörün geleceği çok canlı görünüyor.

E-ticaret usulü ile bu ürünleri internet ortamında satabilirsiniz.

 

Korku Evi Açmak

Korku evi açmak

Mutlaka duymuşsunuzdur korku evlerini. Son dönemlerde gençlerin büyük ilgi gösterdiği bir oyun evidir. Gençler bu tarz eğlence mekanlarını her zaman doldurmuş ve doldurmaya devam ediyor.

Çok öncelerden korku evine dair pek bir şeyler bilinmiyordu. Hatta etrafta bu tarz eğlence alanları hiç yoktu. Son 3,5 seneden beri bu tarz eğlence mekanları oluşmaya başladı.

Özellikle nüfusu kalabalık olan şehirlerde ve rekabetin az olduğu alanlarda iyi para kazandıran bir eğlence mekanı haline geldi.

Korku evi, içerisine korku düzenekleri dizilmiş bir evdir. İçerisine giren insanlara korku dolu dakikalar ve eğlenceli anlar yaşatmaktadır. Bu tarz evlerin gelirleri günlük 2000 TL civarında olabiliyor.

Bu sektörde başarılı olabilmek adına dükkanı nereye açacağınız ve rakiplerinizin olup olmaması kadar, öğrenci yerlerine yakın olmanız önemli bir konudur.

 

Solucan Gübresi Üretim Fabrikası Açmak

Solucan gübresi satmak

İsmi okuduğunuz da bu iş yapılır mı dediğinizi duyar gibiyiz. Ya da bu iş kazandırır mı gibi düşüncelere daldığınızı biliyoruz. Evet, bu iş kazandırır. Hem de çok iyi kazandırır.

Tabi kazandırabilmesi adına işi iyi derecede öğrenmek gerekiyor.

Ülkemizde bu sektörün hızla geliştiği bilinmektedir. Solucan gübresinin kullanımı son yıllarda 2,3 kat artmış durumdadır. Bu işe girebilmek adına çok büyük bir sermayenizin olması da gerekmiyor.

İlk başta, bu işten kazanır mıyım acaba gibi bir düşünceniz varsa, az bir yatırım ile bu işe girebilirsiniz. Zaten aldığınız solucanlar üç ay sonra ilk aldığınız sayının 2 katı olacaktır. Baktınız satışlar iyi gidiyor, aldığınız solucan sayısını arttırabilirsiniz.

 

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar yetiştiriciliği yapmak

Solucan gübresi gibi bu iş içinde pek fazla maliyet gerekmiyor. Düşük miktarlarda para harcayarak bu işi kurabilirsiniz. Bu iş fikirleri size küçük geliyor olsa da, bu işler sayesinde milyarlar kazanan insanlar bulunuyor.

Talebin gittikçe artması, mantar yetiştirenleri mutlu ettiği gibi bu sektöre girmeyi düşünenleri de mutlu ediyor.

Eğer yine bu işe pek güvenmiyorsanız az bir sermaye harcayarak bu işe girebilirsiniz. İlk başta az miktarda mantar tohumu alıp yetiştirmeye başlarsınız. Sattığınız zamanlarda gelire bakar ve buna göre daha fazla mantar alıp almayacağınıza karar verirsiniz.

Mantar yetiştirebilmek adına gerekli mevsim kriterleri taşıyor olan yerlerde bu işi yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda en azından 50 metrekarelik bir alana sahip olmanız gerekiyor.

 

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Danışmanlık hizmeti vererek para kazanmak

Danışmanlık hizmeti vererek kendinize iyi bir ek gelir elde etme kaynağı oluşturabilirsiniz. Tabi danışmanlık verebilmek adına bir alanda uzman olmak gerekiyor. Uzman olmasak bile uzman kişiler kadar bilgi sahibi olmalısınız.

Hatta ilerleyen zamanlarda kendinize ufak bir ofis açabilirsiniz ve bu ofisten danışmanlık hizmetleri vermeye başlayabilirsiniz. Bu sektöre girecek kişilerin internete çok önem vermesi gerekiyor. Kendilerine danışman arayan insanlar ilk olarak internetten araştırmalar yapıyor.

 

Freelance İşler Yapmak (Serbest İşler)

fraleence işler yapmak

Serbest meslekler olarak bilinen freelance işler her zaman iyi bir ek gelir kaynağı olmuştur. Bu işlerden para kazanabilmek adına biraz kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Örneğin freelance iş olarak ne yapabilirim diyenlere:

  • Logo tasarımı,
  • Web tasarımı,
  • Kurgu ve montaj,
  • Makale yazarlığı,
  • E-ticaret,
  • Youtube’den kazanmak,

Gibi bir çok serbest şekilde yapabileceğiniz işler bulunuyor. Tabi bu alanlarda kendinizi geliştirmeniz şart.

 

Fotoğraf Stüdyosu Açmak

fotoğraf stüdyosu açmak

Az sermayeli işlerin başında gelmektedir. Dükkan içerisinde kullanılan malzemelerin az olması ve bu malzemelerin çok pahalı olmaması, bu iş için harcanılması gereken parayı düşük tutuyor.

Bunun yanı sıra dükkan alanının çok büyük olması gerekmiyor. Tabi yine belirli oranlarda olması gerekiyor fakat diğer işler kadar büyük yerlere ihtiyacınız yok.

Dükkan açmak adına biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Öncesinde fotoğraf makinelerinin ve fotoğraf stüdyolarında kullanılan diğer malzemelerin nasıl kullanıldığını öğrenmeni gerekiyor.

 

İlginizi Çekebilir 🔎

İş Fikirleri 2023

Para Kazanmanın Yolları

2024’te Para Kazandıracak İş Fikirleri

Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler

Zekice İş Fikirleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status