2024 | İş Fikirleri

Mühendis İstifa Dilekçesi Örneği

Mühendis istifa dilekçesi örneği ne kadar çok aranıyor biliyor muydunuz? Bir çok insan mühendis olmak istemektedir. Fakat mühendis istifa dilekçesi örneği çok fazla arandığından yani çoğu mühendis iş pozisyonundan memnun değil demektir. Tabi meslekten değil, burada dikkat edilmesi gereken mühendisler bir şirkete veya firmaya bağlı çalıştıklarından bazen firmadan veya iş yerinden memnun olmayıp istifa dilekçesini sunabilmektedirler.

Mühendislik mesleği her ne kadar güzel de olsa bir şirkete bağlı çalışıyorsanız bazen bazı sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Bir umutla başladığınız iş yerinden ayrılmak isteyebiliyorsunuz. Şirket sorumluları ile zaman zaman sorunlar yaşayan mühendisler çareyi işten ayrılmakta bulmaktadır. İşten değilde iş yerinden dememiz daha mantıklı çünkü iş yerinden ayrılıp başka yerlere başvurular yapılmaktadır.

 

Özel Sektör İstifa Dilekçesi Hazırlamada Tüyolar

Mühendis olarak şirketinizden ayrılmak istiyorsanız burada özel sektör istifa dilekçesi örneği hazırladık. Bu istifa dilekçesi örneğinden faydalanıp kendi istifanızı oluşturabileceksiniz. Bazı ufak tüyolar ile birlikte istifa dilekçesinin hazırlamanız daha da kolaylaşacaktır. Zaten verecek olduğumuz örneğe bakıp sadece özel isimleri değiştirip kendi dilekçenizi oluşturabilirsiniz.

Dilekçelerde bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Zaten yazacaklarınızın yerleştirmesini bizim vereceğimiz örneğe bakarak yapabilirsiniz. Örneğin dilekçe yazarken ayrılacağımız iş yeri hakkında olumsuz şeyler yazmamakta fayda olacaktır. Bir sonraki iş başvurunuzun için daha önce çalıştığınız yeri referans gösterebilirseniz çok faydasını görürsünüz. Bu yüzden eleştirel bir dilekçe olmamalıdır. İstifa nedeninizi söylemek zorunda değilsiniz. En sonuna da ”arz ederim” gibi kelimeler kullanmak faydalı olacaktır.

 

04.04.2014

XXX Şirketi İnsan Kaynakları Müdürlüğüne

03.03.2013. tarihinde mühendis olarak başladığım görevimden 05.05.2015 tarihi itibariyle şahsi gerekçelerim ve isteğimden dolayı ayrılmak istiyorum. Şirketinizde çalıştığım süre boyunca emeğimin karşılığını aldığım için teşekkür ederim.

İstifamın kabulünü ve gerekli işlemlerin yapılmasını arz eder, bilgilerinize sunarım.

Arda Tunç

İmza kısmı

Adres

İletişim bilgileri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status