2024 | İş Fikirleri

Evde Masal Anlatarak Para Kazanmak

Evde masal anlatarak para kazanmak nasıl oluyor diye sizleri bilgilendireceğiz. Evde iş yapmak için illa ki eşinizin maddi durumunun veya ailenizin maddi durumunun kötü olmasına gerek yok. Tabi genelde maddi durumu kötü olan insanlar bu tarz işler arıyor olsalar dahi, bazıları ise boş vakit geçireceğime değerlendireyim düşüncesinde olarak bu işleri arıyor.

Evde iş imkanı daha çok maddi sıkıntı çekenler için oluşmuş bir iş fikridir. Bir diğer yönden de bakacak olursak evde ek iş yapmak çoğumuza cazip geliyor. Çünkü evinizdesiniz, evde oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz. Kulağa çok güzel geliyor. Bu yüzden bu tarz işlere olan talep arttı. Talep çok fazla olduğu için bu tarz işlere ulaşması da gittikçe zorlaşıyor. Fakat bu tarz işler internet üzerinden gerçekleştiğinden dolayı, diğer evde iş imkanlarına göre biraz daha ulaşılabilirliği kolay olabiliyor.

 

Evde Masal Anlatarak Nasıl Para Kazanılır?

evde masal anlatarak nasıl para kazanılır

Evde nasıl masal anlatarak para kazanacağız diye düşünenleri görüyoruz. Biz sizleri hemen aydınlatalım. Artık internet üzerinden canlı masal anlatma platformları oluştu. Çocukları için uyumadan önce aileleri internet üzerinden masallara ulaşarak çocuklarına dinletiyorlar. Bu şekilde çocuklarının uyumasını sağlıyorlar. Masal siteleri sizlerin sesine ihtiyaç duyuyor.

Sizlerin sesi ile yaptığı ses kayıtlarını insanlara sunuyorlar. Bu iş için diksiyonunuzun iyi olması gerekmektedir. Öyle herkesi masal okutmazlar. Cidden iyi okuyor olmalısınız. Örneğin okuyacağınız bir masal 15 20 dk ise bu masal için 5 6 TL alabileceksiniz. Böyle böyle gelirinizi arttırmış olacaksınız. Masal sitesi sizin üzerinizden para kazanacak. Sizde masal sitesi üzerinden kazanacaksınız.

 

Bu İş İçin Neye İhtiyaç Duyarız?

bu iş için neye ihtiyaç duyarız

Bu evde iş imkanı için sizlere gerekecek malzemeler?

  • Bilgisayar
  • Mikrofon
  • Ses kayıt programı

Bu üçü sizler için yeterli olacaktır. Masal siteleri ile iletişime geçip iş başvurusu yapıp ücretlerde anlaştığınız taktirde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işte iyi olduğunuzu göstermek adına yaptığınız bir masal ses kaydınızı masal sitelerine gönderin onlarda dinleyip karar versinler. Tabii sizlerde daha öncesinde profesyonel masal anlatan kişilerin masal anlatışlarını iyice analiz edin.

 

İpuçları

Masallarınızın iyi derecede satılabilmesi için kaliteli olması şart. Bu nedenle bazı durumlara dikkat etmeniz sizin faydanız olacaktır. Peki bu durumlar neler?

 

Ses kayıtlarını kaliteli alın

Ses kayıtlarınızı kaliteli biçimde almanız gerekiyor. Dandik şekilde alınan ses kayıtlarında, ses bozuklukları meydana gelebilir. Sesi bozuk olan kayıtları ise kimse satın almak istemez.

 

Gündemdeki masalları seslendirin

En çok sevilen masalları seslendirerek işe başlamalısınız. Kimsenin bilmediği masalları seslendirmenin pek anlamı olmaz. Daha çok gündemde olan, çocuklar tarafından sevilen masalları seslendirmelisiniz.

 

Sesiniz anlaşılır olmalı

Tane tane ve güzel şekilde okumanız gerekiyor ki ne dediğiniz çocuklar tarafından anlaşılabilsin. Eğer anlaşılamaz ve dedikleriniz karışık şekilde duyuluyorsa, satın alanlarlar sizleri kimseye tavsiye etmez ve bir daha onlarda sizle alışveriş yapmaz.

 

Masal Satışları Nasıl Yapılabilir?

masal satışı nasıl yapılır

Sizlere sipariş gelebilmesi için öncesinde iyi derecede masal okuduğunuzu insanlara ispatlamanız gerekiyor. Bunun yanı sıra bu işe önem verdiğinizi insanların görmesi gerekiyor. Ses kayıtlarının kaliteli olması, masalların özenle seçilmesi ve sesinizin anlaşılır olması bu işe önem verdiğinizin göstergesi olacaktır.

Kaliteli şekilde seslendirdiğiniz ses kayıtlarını video paylaşım alanlarına yükleyerek bir tanıtım yapmanız şart. Bunun yanı sıra şahsi hesaplarınızdan bu işi yaptığınızı belirten paylaşımlar yapmalısınız. Youtube tarzı yerlere de videolarınızı yüklerken açıklama kısımlarına ”Masal satışları yapılmaktadır” tarzında açıklamalar yaparak, insanları bilgilendirmelisiniz. Eğer insanlar ses kayıtlarınızı beğenirse sizlerle iletişime geçecektir.

 

İlginizi Çekebilir

Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

Evde Para Kazanmanın Yolları

İnternetten Para Kazanma

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status