2024 | İş Fikirleri

Az Sermayeli İş Fikirleri Neler?

Az sermayeli iş fikirleri makalesini sizler için hazırladık. Bu sıralar çok araştırılan bir diğer konu ise az sermayeli iş fikirleri konusudur. Çoğumuzun durumu iyi olmadığından düşük bütçeli iş fikirlerine yönelmiş durumdayız. Fakat konunun başlığında az sermayeli kelimesine bakacak olursak burada geçen az kelimesi bu işlerden az para kazanacaksınız anlamına gelmemektedir.

Az sermayeli işlerden çok kazabilirsiniz. Çok sermayeli işlerden az kazabilirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır. Yaptığınız işe bağlıdır. Yaptığınız işe olan talebe bağlıdır. Bunun bir çok nedeni vardır. Fakat az sermayeli iş yapmaktan korkmayınız. En azından batarsanız düşük bir sermayeniz gidecektir. Riski azdır. Fakat büyük bir sermaye ile yapsanız hep batma korkunuz olacaktır. Çünkü yatırdığınız miktar büyük bir miktar olacaktır.

Az sermaye ile kazanç sağlama konusuna geldiğimizde başta da dediğimiz gibi ‘az’ kelimesine takılmayınız. Bu sadece sizin yatıracak olduğunuz miktar için söylenilmiş bir kelime. Yani az para kazanacaksınız diye bir şey yok. Etrafınızda bir çok insan bulunmaktadır aslında az sermaye ile kazanç sağlayan fakat biz bunların farkında değiliz.

 

Elimizdeki Para Harici Sermayelerimiz Nelerdir?

  • O iş hakkında sahip olduğumuz tecrübelerimiz,
  • İş hakkındaki fikirlerimiz ve düşüncelerimiz,
  • İşe ayırmış olduğumuz zaman dilimi.

Sonuç olarak tüm bu sermayeleri değerlendirerek az para ile kazanç sağlayabileceğimiz işlere yoğunlaşabiliriz. Şimdi sizlere tavsiye edeceğimiz işler, para bakımından az sermayeli işler sınıfında olsa da, diğer sermayeleri elinizde bulundurmanız gerekmektedir.

 

Satış Ortaklığı Sisteminden Kazanç Sağlamak

satış ortaklığı ile para kazanmak

Bu işi kısaca özetleyecek olursak bir firmanın satışlarına ortak olmanız demektir. Artık bu platformlar internet üzerinde çok bulunuyor. Bu firmaları internet sitesi aracılığıyla bulabilirsiniz. Orada ki ürün satışına ortak olarak hem siz para kazanırsınız hemde sattığınız ürünlerden firma para kazanır.

Bunun için çevreniz çok olamalıdır veya tanıtım gücünüz olmalıdır. Bir siteniz olabilir veya sayfalarınız olabilir satacağınız şeyin reklamını yapabilmelisiniz. Çok işiye bu tanıtımları ulaştırabilmelisiniz. Ne kadar fazla satış o kadar fazla kar demektir.

 

Makale Yazarlığı ve Editörlük Hizmetlerini Sunarak Kazanç Sağlama Yöntemi

editörlük yaparak para kazanmak

İnternetten para kazanmak istiyorsanız bir diğer yöntem ise makale yazmak ve yazılarınızı satmaktır. Biliyorsunuz ki bir çok site bulunmaktadır. Bu siteler çoğu zaman yazılarını kendileri yazmaz başkalarına yazdırırlar. Kendi vakti olmayabilir fakat güncel olarak yazı paylaşmak durumundadır. Bu yüzden başkalarına yazdırarak karşılığında ise ona ücret verir. Bu şekilde ne kadar para kazanabilirim diye düşünüyorsanız bu işten çok para kazanan insanlar bulunmaktadır.

Bunun için site yöneticileriyle iletişime geçmelisiniz. Bu daha çok büyük siteler için geçerli bir durumdur. Günde çok fazla yazı girmesi gereken insanlar tek başına yetişemezler başkalarına yazdırırlar. En kötü 100 kelime başına 5, 6 TL alabilirsiniz. Bu rakam az da dursa bir makaleniz 400 kelime sürse bundan 15, 20 TL kazansanız günde bu şekilde 6, 7 makale yazsanız 100, 200 TL kazanabilirsiniz. Bu miktar yazdıklarınızın kalitesine ne kadar çok yazdığınıza bağlı bir durumdur. Makaleleriniz çok tutulduysa 100 kelime başı 10 TL alarak çok daha fazla para kazabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

Halı Yıkama İşi

halı yıkama işi ile para kazanmak

İsmi basit gibi gelse de bir diğer az sermaye ile para kazanma yöntemi halı yıkama işidir. Para kazanmanın yolları say say bitmiyor. Size bu fikirler basit gelebilir fakat hiç halı yıkama iş yerlerinin sahiplerinin kaç para kazandıklarını duydunuz mu? Çok fazla kazanabiliyorlar. Siz neden kazanmayasınız. Özellikle bu iş şehirlerde çok talep görmektedir. Eskiden evin önünde yıkanırdı halılar fakat şimdi öyle bir zamandayız ki hem halı yıkamaya vaktimiz yok olsa da halı yıkayacak yer yok.

Sokaklar dap dar vs halı yıkamaya müsait bir ortam bulunmamaktadır. Bunun için halı yıkayan firmalara ulaşıp halılarımızı teslim ediyoruz. Bu öyle bir firma ki bildiğiniz üzere halılar sürekli kirlenmektedir ve sürekli yıkanması gerekmektedir. Bu yüzden bu sektörün sonu gelmemektedir. Sürekli yıkayacağınız halılar ile çok fazla para kazabilirsiniz. Birde yaptığınız işte iyiyseniz müşteriniz memnun oluyorsa gelirleriniz daha çok artacak demektir. O sizleri arkadaşlarınıza önererek size olan talep artacaktır. Bu şekilde artık para kazanmaya başlamış olacaksınız.

 

Ev Tabanlı Yemek İşi

evde yemek yaparak para kazanmak

Yemek yapma işinde cidden büyük paralar dönmektedir. Hele bir de işinizde iyiyseniz. Bu işi ikiye ayırabiliriz. Birincisi özel günler davetiyeler için belirli zamanlarda o güne özel yemek hazırlamak. İkincisi ise günlük çalışan bireylere veya öğrencilere günlük yemek yeme ihtiyacını karşılamaları adına yapacağınız yemekler diye ayırabiliriz. Birincisini inceleyecek olursak biliyorsunuz ki sürekli özel günler adına partiler toplantılar vs düzenlenmektedir. Bu işlerde ön planda olan ise yemektir.

Her büyük partinin toplantının ana kısmı yemek bölümünden oluşur. Mükemmel bir sofra olmalıdır. Davetiyeliler memnun olmalıdır. Bu şekilde ara ara yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Diğer bir bölüm ise günlük yemek yapma kısmıdır. Bir çok firma olsun öğrenciler olsun yemeklerini kendileri yapamamaktadır. Dışarıdan söylemektedirler. Eğer siz onlara kendinizi tanıtabilirseniz sizle anlaşırsalar her gün onlara yapacağınız yemekler ile evde para kazanmaya başlamış olacaksınız.

Mutlaka okuyun: Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

 

Mobil Kahve Dükkanı İşi

mobil kahve dükkanı ile para kazanmak

Bu para kazanma yöntemi daha çok büyük şehirlerde sizlere iyi miktarlarda para kazandırabilecek bir yöntemdir. Starbucks firmasını ele alacak olursak en basit bir kahveyi 80 TL ye satıyorlar. Baktığınızda ise bir tane bile boş sandalye göremezsiniz. Demek ki kahve bu kadar seviliyormuş.

Siz de böyle firmaların kahveleri bu kadar pahalıya satmasından faydalanarak para kazanabileceksiniz. Onların 80 TL ye sattığı şeyi sizler 50 TL ile satabileceksiniz. Hem de kar yapacaksınız. Sanmayın ki 50 TL ile satacağınız bir kahveden zarar yapacaksınız. Maliyeti en fazla 20, 30 TL olur geri kalanı size kar olarak geri dönüş sağlar. Yapacağınız ufak reklamlar ile unvanınızı daha fazla kişiye duyurma şansınız olacak. Böylelikle size olan talep artmış olacak. Bu şekilde elde ettiğiniz gelir de artmış olacaktır.

 

Araba Yıkama İşi

araba yıkama işi ile para kazanmak

Az sermayeli iş fikirleri kategorisinden bir diğer ise araba yıkama işidir. Bu sektörde ölümsüz sektörlerden birisidir. Araba kirlenmesinin hiç bir zaman önüne geçilemeyecektir. Sürekli temizlenmek zorunda kalan arabalar yeni bir sektörün oluşmasını sağlamıştır.

Kirlenen arabaları yıkayarak para kazanabilirsiniz. Etrafta bir çok araba yıkama ve bakım yerleri görmüşsünüzdür. Bir arabayı sadece dış görünüş ve içini temizlemesi 300 TL fiyatlardan başlamaktadır. Düşünsenize günde 5, 10 arabayı temizlediğinizi? Bu işte de gerçekten para vardır.

 

Sokak Pilavcısı İşi

sokak pilavcısı işi ile para kazanmak

Diğer bir az sermayeli iş fikirleri fikri sokak pilavcısı işidir. Bu fikir size basit de gelse bu iş ile ev geçindiren insanlar bulunmaktadır. İlla ki çevrenizde görmüşsünüzdür seyyar halde pilav satanları. Bu insanlar da güzel miktarlarda para kazanabiliyor.

Eğer yaptığınız pilav lezzetli ise sizden bir defa yiyen sürekli yiyeceği için daha fazla paralara ulaşabileceksiniz. Bu işte de reklam çok önemlidir. Yemeğiniz lezzetli olmalıdır. Müşteriyi memnun etmelisiniz ki sizi etrafına önersin ve sizden tekrar alışveriş yapsın. Kalabalık ortamlarda yapacağınız satış sizin unvanınızın hızlı tanınmasına sebep olacaktır. Bu şekilde bu döngü devam edip para kazanmaya devam edeceksiniz.

 

Evcil Hayvan Gezdirmesi – Pansiyonu

hayvan gezdirme işi

Az sermayeli iş fikirleri kategorisinde diğer işimiz evcil hayvan gezdirme veya pansiyonu işidir. Bu iş kısa süreliğine iyi miktarlarda para kazandıran bir az sermaye ile iş yapma fikridir.

Özellikle zengin bir aile veya bir birey bulduğunuzda alacağınız ücret de artabilmektedir. Bulduğunuz ailenin hayvanlarını gezdirebilmek adına vakti olmayabilir. Bunu sizden para karşılığı yapmanızı isteyecektir. Sizde günde 1 2 saat gezdireceğiniz hayvan ile günlük 150, 300 TL arasında bir para alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status