2024 | İş Fikirleri

Cumhurbaşkanına Nasıl Ulaşabilirim?

Cumhurbaşkanına nasıl ulaşabilirim diye bir çok vatandaşımız araştırmalar yapmaktadır. İnsanların bir çok dertleri olmaktadır ve bu sıkıntılarına bir çare olunması adına Cumhurbaşkanı ile iletişime geçmeyi istemektedirler.

Sadece dertlerden dolayı değil insanların istekleri de olmaktadır. Bu isteklerini de Cumhurbaşkanına söylemek istiyorlar. Birebir Cumhurbaşkanına ulaşması tabi ki de imkansız bir durumken, ona mesaj gönderebileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

 

Cumhurbaşkanına Nereden ve Nasıl Ulaşabilirim?

Daha önceden E-devlet üzerinden ”Cumhurbaşkanına yazın” kısmı bulunmaktaydı ve insanlar istek ve arzuları bu kısımdan yazıyorlardır. Fakat bu kısımda son bir kaç aydır sıkıntılar var ve kullanılmıyor. Kullanıma açıldığı zamanda bu yazımızın içerisine link vereceğiz sizlerde ulaşabileceksiniz.

İkinci yol olarak ulaşabileceğiniz bir yöntem bulunuyor. Fakat direkt olarak ulaşamıyorsunuz. Yani yukarıda söz ettiğim alandan da direkt olarak Cumhurbaşkanına ulaşmıyorsunuz. Onun görevlendirdiği kişiler bu mesajları okuyarak genel başlıkları Cumhurbaşkanına sunmaktadır. Yoksa Cumhurbaşkanı oturup okumaya başlasa bile günlük atılan mesajlara yetişme şansı bulunmuyor.

İsteklerinizi veya şikayetlerinizi bildirebilmeniz adına devlet, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi adlı bir kurum kurdu. İnsanlar genel olarak sıkıntıları bu kurum üzerinden Cumhurbaşkanlığına bildirmiş oluyor. Eğer istek veya şikayetlerinizin doğruluğu ispatlanırsa, gerekli işlemler yapılmaktadır. Kurum, gerekli birimler ile iletişime geçerek sorununuzun çözülmesi adına faaliyet gösterilmesini söyler.

 

Cimer’e Başvuru Nasıl Yapılır?

Cimer’e şikayetlerinizi bildirebileceğiniz 4 farklı yöntem bulunmaktadır.

Not: İnternet sitesiyle başvuru dışında yapılacak olan başvurularını detaylı şekilde anlattığımız makalemiz bulunmaktadır. Aşağıdaki yazımızdan başvurular hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için okuyun: Başvurunun detaylı anlatımı

Cimer adresi: 

Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina

B.Blok P.K.:06640 Kızılay / Ankara

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. TURAN ÖZER dedi ki:

    SELAMÜN ALİYKÜM SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZE BİR ŞİKAYETİM VAR ÜLKEMİZ İÇİN BU SİTOKLARI VEBAZEN OLAN YOLSUZLUKLARI ÖNLEMEK İÇİN BİR ÇOK BELEDİYE BAŞKANLARINI VE İLÇE BAŞKANLARINI ACİLEN GÖREVDEN ALMAN LAZIM ŞÜNKİ BİR ÇOK SİTOKLARI VE YANLIŞ İŞLERİ BİZİMKİLERDE YAPIYOR SİZE DİREK İSTİPARAT OLARAK ORDU AYBASTI PERŞEBE YAYLASI 900 YÜZ YIL GECMİŞİ OLAN BİR TURİZİM YERİNİ İNŞAAT ŞANTİYESİ YAPTILAR KACAK İNŞAATLARLA DOLU İSTANBUL BAĞCILARDA AYNEN İŞİNE GELENE YOLUDA İNŞAAT İZNİ VERİLİYOR 15 20 KAT ÜZERİ BİZİMKİLER YAPIYORSA BAŞKALARI NE YAPMAZ SAYIN BAŞKANIM ACİLEN İNCELEME BAŞLATINIZ BİZ HEP YANINIZDA OLACAZ DÜN VARDIK BU GÜNDE VARIZ YARINDA OLACAĞIZ

  2. Songül Kılıç dedi ki:

    Selâm aleyküm cumhurbaşkanım nasılsınız iyisinizdir inşallah ben üniversite öğrencisiyim adım songül kılıç ben bi hayalim var. Asker olmak istiyorum yardımcı olur musunuz sizi de rahatsız ediyorum kusura bakmayın affınıza sığınıyorum Allaha emanet olun.

DMCA.com Protection Status