2024 | İş Fikirleri

Erkekler İçin Ek İş İmkanları Neler?

Erkekler için ek iş ilanları oldukça araştırılmaya başlanıldı. Erkeklere özel yapabilecekleri ek işlerden söz edeceğiz. Bazı ek iş fikirleri evde yapılabilecek olurken bazıları ise dışarıda sizleri yormayacak fakat para kazandıracak fikirler olacaktır. Erkekler için ek iş fikirleri nelermiş birlikte bakalım.

Ek işe ihtiyacı olanlar İnternet gibi ortamlardan iş fikirleri edinmektedir. Edindikleri iş fikirleri doğrultusunda, kendilerine en uygun olan işe adım atmaktadırlar. Hem değişik fikirlerden söz edeceğiz hem de bilinen bazı yöntemlerden.

 

Çim Keserek Para Kazanmak

çim keserek para kazanmak

Bu iş fikrini bizzat bir kaç gün önce kendim bulmuştum. Evin önündeki çimleri keserken, yoldan geçen insanlar yanıma geldi ve kaç paraya kesiyorsun diye sormuşlardı. Ben de öylesine ne kadar vereceksiniz demiştim. Şu arka sokakta evimiz var 300 TL veririz demişlerdi.

Bu işlemi yapabilmek için şehir merkezlerinde veya ilçe merkezlerinde oturmanız gerekiyor. Oturduğunuz yerde ev imarları çok sıkışık değil ve bahçelerinde çim varsa mutlaka bu insanlar bu çimleri kestirmek isteyeceklerdir. Bu işi yapabilmek için bir çim kesme makinesine ihtiyacınız var. Oturduğunuz yerlerde siteler çoksa, çok şanslısınız demektir. Bu siteler her zaman çimleri kesecek birilerini arıyorlar ve gerçekten iyi para veriyorlar.

Çevrenizdeki bahçeli evlere bizzat gidip sorabilirsiniz. Çimleri kestirmek isteyip istemediklerini öğrenebilirsiniz. Mutlaka kabul edenler olacaktır.

 

İnternetten Ucuza Ürün Alıp Satmak

ucuz ürün alıp satmak

Bu iş ile uğraşan bir çok insan bulunuyor. İnternet ortamında bir çok ürünün satışlarının gerçekleştiğini biliyoruz. Acil ihtiyaçtan vs sebeplerden dolayı satılan ürünler, normal değerlerinden daha ucuz oluyorlar. Büyük paraya alabileceğiniz ürünler düşünmeyin. Burada arabadan vs söz etmiyoruz. Ufak tefek ucuza alınabilecek eşyalar bulunuyor. Bisiklet olabilir, bilgisayarlar veya telefonlar buna benzer çok pahalı olmayan 2.el eşyaları satın alıp değerinde satabilirsiniz.

Bu işlemden para kazanabilmek için İnternette sürekli olarak online olmanız gerekiyor. Çünkü ilanlara ilk sizin ulaşabilmeniz burada şart. Sizden önce başkaları ulaşırsa, onlar satın alacaktır. Onlardan önce davranıp sizin satın almanız gerekiyor. Sahibinden.com letgo gibi bireysel ürün satışları yapılan siteleri veya uygulamaları takip etmelisiniz.

 

Domain Alıp Satmak

Domain nedir? İnternet sitelerinin adlarıdır. Örneğin bu sitenin domain adı; is-fikirleri.com’dur. İnternette çok araştırılan bazı domainler oluyor. Herkesin satın almak istediği. Çoğu alınmış fakat kullanılmıyor ve ücretleri ödenmediğinden süreleri dolduğu zaman boşa çıkıyor. Boşa çıktığında satın alınabiliyor. Örneğin çok mantıklı kelimeler olduğunda bu domainler çok pahalıya satılabiliyor. Örnek veriyorum ki bende bu sitenin adının isfikirleri.com olmasını isterdim. Fakat dolu olduğundan alamıyorsunuz. Boş olsa alacağınız ücret 20 30 TL iken, alıp bireysel olarak satması bir milyarı bulabiliyor.

Burada önemli olan kelimelerin çok araştırılıyor olması ve satın alınabilecek olması. Yani insanlar bu domaini satın almak istiyor olmalı. Mantıklı domain seçimleri yapmalısınız. Bu işi yapan bir çok insan bulunuyor. Boşa çıkan güzel isimli domainleri ucuza satın alıp pahalıya satarak para kazanıyorlar.

 

Web Sitesi Düzenlemesi Yapmak

web sitesi düzenleyerek para kazanmak

Eğer İnternet sitesi işlerinden anlıyorsanız bu işte çok para oluyor. İnternet siteleri ile sıkıntı çeken bireyler uzmanlara büyük paralar ödemektedir. İnternet ortamında bir çok kişi bu işi yapıyor. Bu iş için bilgili olmak şart.

Büyük site sahipleri karşılaştıkları sorun karşısında uzman kişilere yöneliyor. Aslında işlem basit olsa da bu işi herkes yapamadığından büyük paralar alıyorlar.

Bu alanda kendinizi geliştirip yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

 

İnternet ve Bilgisayar Üzerinden Gelir Sağlamak

bilgisayardan para kazanmak

Bu konuları çok detaylı şekilde anlattığım yazılarım bulunmaktadır. Tüm detayları ile buraya sığdırmak mümkün olmadığından aşağıdaki linklere tıklayarak konular hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

# İnternetten Para Kazanma

 1. Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?
 2. Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?
 3. İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?
 4. Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?
 5. Makale Yazarak Para Kazanmak
 6. Anket Doldurarak Para Kazanmak
 7. Dizi Setlerinde Çalışmak
 8. Mankenlik ve Modellik Yaparak Para Kazanmak

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Hüdaver dedi ki:

  Kapasiteye göre iş işe uygun eleman sürekliliği çok önemli burda

DMCA.com Protection Status