2024 | İş Fikirleri

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Yemek yaparak nasıl para kazanılır? Evde ek iş ile çalışmak isteyenler için bir çok farklı ek iş kategorisi bulunuyor. Bu yolda yapabileceğiniz bir çok pozisyon bulunuyor. Biz sizlere her fikrin inceliklerini anlatıyoruz. Kendinize en uygun olanı seçip bir an önce evde ek iş ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde çalışmak isteyen bir çok bireyimiz bulunmakta. Çocuğu olup bu yüzden evde durmak zorunda olan ev hanımlarımız mevcut. Hem evdeyken hemde para kazanmak istiyorlar. Evde iş imkanı ile evde çocuklarına bakıp hemde para kazanan bir çok insan bulunmaktadır. Haydi gelin şimdi yemek yaparak nasıl para kazanabilirsiniz inceleyelim.

 

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmanın Mantığı 👩‍🍳

yemek yaparak para kazanmak

👩‍🍳 Bu iş için yemek işinden cidden iyi anlıyor olmalıyız. Yaptığımız yemekler cidden çok lezzetliyse bu işi ticarete dökebilirsiniz. Bildiğiniz üzere bir çok firma sabah öğle akşam olmak üzere 3 öğün yemeği iş yerinde oldukları için sipariş vererek orada yemektedirler.

👩‍🍳 Yemek yerlerinden değil de sizden sipariş vermelerini sağlamanız gerekiyor. Bunun için en önemli etken ise bir arkadaşınız varsa o firmada çok şanslı olacaksınız. O sizi övecektir ve bir defa deneyelim demesi bile yetecektir. Yaptığınız tencereler ile yaklaşık 10 kişiyi doyurabilirsiniz. 10 olmasa bile 5 6 bile olsa büyük miktarlarda para kazanabilirsiniz.

👩‍🍳 Düşünün bir yemek yerine gittiniz yediniz ettiniz ortalama 100, 150 TL ödüyorsunuz. Siz daha düşük bir miktar talep ederek çekiciliğinizi arttırabilir talepleri arttırırsınız. Çok büyük firmalara yetişmeniz mümkün olmaz fakat küçük çaplı iş yemeklerini karşılayabilirsiniz. Sizlerden istedikleri menüyü yerine getireceksiniz bunlarda onun karşılığında size ücret vereceklerdir. Evde iş imkanı olarak bu fikir güzel bir fikirdir.

 

Evde Yemek Yaparak Ne Kadar Kazanılır? 👩‍🍳

yemek yaparak ne kadar kazanılır

Tabi bunun için kesin net bir rakam söyleyemeyiz. Kaç kişiye yemek vereceğinize ve hangi çeşit vereceğinize göre değişir. 2 3 kişiye yemek verecekseniz ortalama aylık 4000, 5000 TL Alabilirsiniz bu sayı 5, 6 ya çıkarsa 7500 10000 TL ye de çıkabilirsiniz. Fakat ben aşırı yorulmak istemiyorum diyorsanız aylık 4000 TL gelir ile bu işi yapabilirsiniz. Bu sebeple bu yöntem gayet cazip gelmektedir. Eğer yemeklerinizin iyi olduğuna güveniyorsanız tabi.

 

Kazancınızı etkileyecek olan faktörler 

 • Kaç kişiye yemek yapacağınız, 👩‍🍳
 • Günde kaç öğün yemek yapacağınız, 👩‍🍳
 • Yemek porsiyonları, 👩‍🍳
 • Yemek çeşitleri, 👩‍🍳

 

Yemek Yapma İşinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 👩‍🍳

yemek yapma işinde dikkat edilmesi gerekenler

Her işi yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerin bulunduğu gibi bu işi yaparken de bazı durumlara dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edeceğiniz noktalar sizleri daha profesyonel yapacaktır. Hem de iş alma ihtimalinizi yükseltecektir.

 

👩‍🍳 Müşterilerin tam olarak ne istediğini anlamak

Örneğin bir müşteri kitlesine yemek yapıyorsunuz ve sizlerden öğle yemeğinde makarna olmasını istediler. Hemen kendi bildiğiniz gibi makarnayı yapmamalısınız. Müşterilere sormanız gerekiyor.

”Makarna nasıl olsun? Soslu mu, sossuz mu?” Bu tarz detaylara dikkat ederek müşterilerinizi daha çok memnun edebilirsiniz.

Örneğin başka birisi pilav isteyebilir. Siz yine burada; ”Bulgur pilavı mı olsun pirinç pilavı mı” tarzında detayları sormanız gerekmektedir. Böylelikle müşterileri daha çok memnun edebilirsiniz.

 

👩‍🍳 Yemekleri yaparken özen göstermek

Aldığınız siparişler doğrultusunda yemekleri yapmaya başlamanız gerekiyor. Fakat yemekleri baştan savma yapmamalısınız. Özen göstermeli ve yaptığınız yemeklerin tadına dikkat etmelisiniz. Eğer yaptığınız yemeklerde tadı tutturamazsanız müşterileriniz sizlerden vazgeçebilir.

Bunun yanı sıra malzemeleri eksik kullanmayın. Yeterli derecede kullandığınıza emin olun.

 

👩‍🍳 Mutfak temizliğine önem göstermek

Yemekleri yaparken temiz olmaya özen gösterin. Temizliğe ilk önce mutfağın temiz olması ile başlayabilirsiniz. Ardından saçınıza saç düşmesini engelleyecek bir şey takabilirsiniz. Bu tarz şeyler ile oluşabilecek olumsuzlukların karşısına geçmiş olacaksınız.

 

👩‍🍳 Yemekleri zamanında hazırlamak

Müşteri kitleniz ile hangi öğün için anlaştıysanız mutlaka o öğün vaktine yemekleri yetiştirmeniz gerekiyor. Genellikle bu tarz işler için müşteri kitlesi öğle vaktini tercih etmektedir. Müşterileriniz ile konuşarak tam olarak saat kaçta istediklerini öğrenebilir ve o vakte hazırlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Zerrin dedi ki:

  Meraba antalya da ikamet ediyorum ve ev yemeginden iyi anlarim evimde yapip oradan gelip almak isteyen firmalar olursa sevinirim

 2. Serpil keser dedi ki:

  Istanbul arnavutkoydeyim emekli asciyimvarnavutkoy hadimkoy ve cevresinde 25-30 kisilik is yerleri icin tabldot yemegi yapip is yerinize teslim ediyorum 0536 217 70 36 siparis verebilirsiniz

 3. Nuray dedi ki:

  Merhaba Amasya/merzifonda ikamet ediyorum el lezzetime güveniyorum evde yemek yapabilirim ve müşteri evden yemek alabilirler..ulaşmak isterseniz lütfen iletişime geçebilirsiniz

DMCA.com Protection Status