2024 | İş Fikirleri

Fransa İşçi Alımı ve İş İlanları 2024

Fransa iş ilanları aramakta olan arkadaşlarımıza tüm detayları ile bu ülkede nasıl iş bulabileceklerinden söz edeceğiz. Avrupa ülkeleri, ülkemiz tarafından her zaman öncelikli olarak tercih edilen ülkelerdendir.

Ülkemizde işsizliğin bir türlü yüzde 10’un altına inmemesi, iş sıkıntılarını da beraberinde getirmektedir. Ülkemizde iş bulamayan veya olan iş pozisyonlarında çalışmak istemeyen vatandaşlarımız, yurtdışı iş ilanları araştırmalarına başladı.

 

Fransa Çalışma İmkanları

Bu ülkenin ekonomik durumu hakkında elbet bir fikriniz vardır. Oldukça üst seviyelerde bir yaşam standartına sahip olan bir ülkeden söz ediyoruz. Maaşların oldukça yüksek olduğu bir yer. Haftalık olarak ortalama çalışma saati ise 35-38 saat arasında değişmektedir. Emeklilik yaşının 67 olduğu bu ülkede asgari ücret ise 2017 yılında 1.480,27 EURO olarak belirlenmişti.

 

Çalışma İzinleri ve Vize İşlemlerini Nasıl Tamamlarız?

Fransa’da iş bulabilmek adına kesinlikle yapmamız gereken iki işlem bulunuyor. Vize almak ve çalışma iznini almamız gerekiyor. Oturum vizesi almadan önce ise çalışma vizesini almak gerekiyor. Ardından oturum vizesini alabilirsiniz.

Şöyle bir durumda söz konusu, eğer ülkemiz adına işçi götüren firmalar aracılığı ile gidecekseniz bu evrakları firma tamamlıyor. Fakat bireysel olarak gitmeyi düşünüyorsanız bu işlemleri şahsen sizlerin tamamlaması gerekecektir. Vize ve çalışma işlemleri hakkında çok daha detaylı bilgiler Fransa Konsolosluğu aktarmış durumdadır. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • http://www.fransakonsoloslugu.com/

 

Fransa’da Ne İş Yapabilirim?

Eğer bir sermayeye sahip ve iş kurmak istiyorsanız bu ülkede iş kurmanız mümkün olacaktır. Çok fazla bilinen ve kalabalık şehirlerde yer bulmanız sıkıntı olacaktır. Bir kere şunu bilmeniz gerekiyor. TL bazında çok fazla paranız da olsa, burası EURO birimini kullandığından dolayı paranızın değeri 4 5 kat düşecektir. Bu da aşırı olumsuz bir durum. Paranız 4 5 kat azalacak gibi bir durum olacak.

Sermaye sahibi iseniz, gıda sektörü, giyim sektörü, eğlence mekanları veya kafe tarzı işletmeler kurarak para kazanmanız mümkün olabilir.

Bir iş bulmak istiyorsanız ise, ülkemizde kazandığınız bir vasfınız var ise, o alanda iş araştırmaları yapabilirsiniz. Örneğin mühendislik unvanınız varsa, mühendis iş ilanları araştırabilirsiniz.

Vasfınız yoksa, çalışabileceğiniz işler de bulunuyor. Ülkemizde olduğu gibi Fransa’da da, kafelerde, mağazalarda, marketlerde ve diğer iş yeri türlerinde eleman olarak iş bulma şansınız olacaktır.

 

Fransa’da Nasıl İş Bulunur?

Bireysel şekilde gidip, mağazalarda marketlerde asılı olan ilanlara bizzat başvurabilirsiniz. Ayriyeten İnternet üzerinden ilanlara bakıp başvuru yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlere bu ülke içerisinde ilanların yayınlandığı sayfaları veriyoruz. Bu sayfaların bazıları Fransızca veya İngilizce olabilmektedir. İlanlar zaman içerisinde güncellenmektedir. Yabancı sayfalar adına, ters tıklayıp Türkçeye çevir diyebilirsiniz. Fakat başvuru adına mutlaka dil bilen birisi yanınızda olmalıdır. Zaten en az İngilizce biliyor olmanız şart. Aksi taktirde işe alınma ihtimaliniz çok düşük olacaktır.

 

Fransa İşçi Alımı ve İş İlanları Yayınlanan Sayfalar

 • https://www.fransailan.com/ad-category/is-ilanlari/eleman-ariyorum/

Bu sayfaya ilan verenler daha çok bu ülkede iş sahibi olan Türkler olmaktadır. Bunlara başvuru için dil bilmeniz gerekmiyor. Tabi bazı durumlarda Türk iş yeri sahipleri de dil bilgisi aramaktadır.

 • https://tr.indeed.com/Paris-jobs
 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/fransa
 • https://hodrimeydan.net/kucukilanlar/kategoriler/is-ilanlari
 • https://www.amazon.jobs/en/locations/france
 • https://www.jobindex.dk/jobsoegning?q=fransa+job
 • https://www.linkedin.com/company/fransa

 

Fransa’da Türk İşçi Anlatıyor

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Ali meriç dedi ki:

  Türkiye‘de yaşıyorum kalıp duvar alçıpan ustasıyım mesleki yeterlilik belgelerim var 16 yıllık tecrübeye sahibim 36 yaşındayım on yıllık pasaportun mevcut

 2. Ahmet Demir dedi ki:

  Merhaba
  Uluslararası Ağır Nakliyat Şoförüyüm
  Tır-Çekici Lowbet
  Ayrıca Damperli Tır Kamyon K.Ayak Silobaz Mixer kullanıcısıyım.
  Yurtdışı deneyimim ve Çeşitli Şantiye Tecrübelerim bulunmakta.

 3. Vedat Şahin dedi ki:

  Türkiye’de yaşıyorum MYK belgeli ahşap kalıpçı, duvarcı ve çatı ustasıyım iyi derecede projeden anlarım 36 yaşındayım 16 yıllık tecrübe sahibiyim evli ve 2 çocuğum var Fransa da çalışmak istiyorum halen 8 yıllık pasaportum var Fransa’daki Türk yurttaşlar yardımcı olursa sevinirim.

 4. Kemal Gürses dedi ki:

  Mrb ben aşçılık belgem var Adana da yaşıyorum kebapçı ustasıyım kasaplıktan anlıyorum yurt dışına çıkmak istiyorum

 5. İrfan dedi ki:

  Türkiye’de 24 yıldır iç tasarım işini yapıyorum alçı boya kartonpiyer ve alçıpan ustasıyım Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk yurttaşları yardım etmelerini istiyorum burada maalesef emeğimizin karşılığını alamıyoruz 🙏

 6. mehmet dedi ki:

  dunya mutfagi yemekleri ve alakart ustasiyim yurtdisinda is ariyorum

 7. Ferit arslan dedi ki:

  Merhaba ben kafe restoran duvar işi sanayi işlerinde tecrübem var her işte çalıştım 21 yaşındayım lise mezunuyum diplomam var

 8. Alj öz dedi ki:

  Ben 16 yıllık veteriner sağlık devlet memuruydum işten cikarildim memurluktqn işten cikarilanlara Fransa kabul ediyor diye duydum asli varmı acaba

 9. emin dedi ki:

  Ben 23 yaşımda elektrik teknisyeniyim istanbulda elektrik dağıtım şirketinde 3 yıla yakın tecrübem var ustalık tan tutun dükkan açmaya kadar ek olarakta EKAT (yüksek gerilim) sertifikam var pasaport sorun değil

 10. Taner cengiz dedi ki:

  Merhaba bayan giyim üzeri model dikim ustasıyım çok çok tecrübeliyim Fransa gibi yerde çalışmak ve yaşamak istiyorum . Ne yapmam gerekiyor

DMCA.com Protection Status