2021 | İş Fikirleri

Finlandiya İşçi Alımı ve İş İlanları 2021

Finlandiya işçi alımı hakkında merak edilen bir çok konu bulunuyor. Finlandiya’da çalışma hayali kurmakta olan çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Bir çoğu firmalar aracılığı ile gitmeyi araştırırken, bir çoğu ise Finlandiya’da iş kurmak için düşüncelere kapılmış görünüyor. Yurtdışı iş ilanları aramakta olanlara yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Ülkenin çok fazla adını duymasanız da ülke kendi içerisinde aşırı hızlı şekilde büyümeye devam ediyor. Burası diğer ülkeler ile pek siyasi veya diğer türlü ilişkilere girmediğinden dolayı haberlerde de pek ismini duymayız. Finlandiya hakkında bazı bilinmeyen şeyler bulunuyor. Mesela dünyanın en yüksek okuma yazma oranına sahip ülkelerin başında geliyor. Yaşam standartlarının en yüksek olduğu ülkelerin başında geliyor. Ülke genelinde alınan maaşlar oldukça yüksek olup, yeme içme, kıyafet veya diğer türlü her şeyin ucuz olduğu bir ülkedir. Finlandiya’da ne iş yapılır diye düşünmekte olan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

Finlandiya İş ve İşçi Bulma Kurumu

Burada çalışmak istiyorsanız öncelikle iş ilanlarına ulaşmak gerekiyor. Ülkemiz adına bir çok firma burada faaliyetlerine devam ediyor. Bu firmalar İnternet siteleri üzerinden yayımladığı ilanlar ile işçi alımları yapacağını halka duyurmaktadır. Birde iş ve işçi bulma kurumu olarak başvurular yapacağınız yerler bulunuyor. Bu kurumlar ülkemiz adına bu ülkede bulunan sosyal kurumlardır. Vakıflar olabilmektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi adına aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

 • https://www.infopankki.fi/tr/helsinki/helsinki-de-ya-am/helsinki-de-i-hayat-ve-i-letmecilik

Büyükelçilikler zaman zaman personel alımları yapmaktadır. Tüm bu ilanlar güncel şekilde sayfamızda paylaşılmaktadır.

Büyükelçilik iş ilanları olduğu zaman bu ilanlar öncelikle Devlet Personel Başkanlığı veya kariyer siteleri aracılığı ile yayımlanmaktadır. Ardından bizlerde bunu haber şekline getirip sizlere duyurmaktayız. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp konsolosluk ilanlarına bakabilirsiniz.

 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/konsolosluk

Büyükelçilik dışında diğer Türk firmaların yaptığı alımlar güncel şekilde İnternet ortamında dönmektedir. Vereceğimiz link üzerinden bu ilanlara göz atma şansınız olacaktır.

 

Finlandiya İşçi Maaşları

Maaş araştırmaları yapan insanlar güzel sonuçlar ile karşılaşıyor. Finlandiya iş ilanları bu sebeple daha çok talebe uğruyor. Bu ülke, bahsettiğimiz üzere gelişmişlik seviyesi çok yüksek olan bir ülkedir. Vasıflı olarak ve vasıfsız olarak buralarda çalışma imkanınız olacaktır. Vasıflı ve vasıfsız işçilerin alacağı ücretlerde farklılık olmaktadır.

 • Vasıflı İşçi Maaşları: 8.000-14.000 TL,
 • Vasıfsız İşçi Maaşları: 6.000-9.000 TL,

Bu ücretler değişik iş pozisyonlarında değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama bu seviyelerde seyredilmektedir.

 

İş İlanlarına Nasıl Ulaşırız?

Finlandiya iş başvurusu yapmak için öncesinde ilanlara ulaşılmasının gerektiğinden bahsettik. İş ilanları değişik pozisyonlar üzerinde olmaktadır. İş alanında uzman kişilere her zaman daha fazla ihtiyaç oluyor. Örneğin mühendis alımlarının daha fazla olduğunu söylemek mümkün. Ayriyeten mühendislerin aldığı ücret çok fazla olabilmektedir. Mühendis olarak bu ülkede çalışmak güzel bir imkan olacaktır, hem de kariyerinizi geliştirmiş olacaksınız. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayın.

 • https://www.kariyer.net/is-ilanlari/finlandiya

Yukarıda belirttiğimiz linkte iş başvurusu adına eğer ilan yoksa şuanda işçi alımı olmuyor demektir. Güncel şekilde takip ederek ilanlar olduğunda faydalanabilirsiniz. İşçi götüren firmalar yorum kısmından size uygun kriterdeki arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Başka Türlü Nasıl Ulaşabiliriz?

Bu ülkede çalışabilmek ve ilanlara ulaşabilmek adına başka bir yol daha bulunuyor. Mesela ülkemizde bize ait bir çok iş sitesi bulunuyor. Aynı şekilde Finlandiya’da da ülke adına iş ilanları yayınlayan siteler bulunuyor. Aşağıda verdiğimiz linke bakarak ülke içerisinde ki ilanlara bakabilirsiniz. Her gün yüzlerce yeni ilan ekleniyor. Fakat bu işlerde çalışabilmek için İngilizce bilmeniz şart. Sayfa İngilizce olduğundan ters tıklayıp ”Türkçeye Çevir” diyebilirsiniz fakat bu sadece ilanlara bakmanıza yarar. Zaten bu ilanlar doğrultusunda çalışabilmek için İngilizce bilmek şart. Aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp ilanlara göz atabilirsiniz.

 • http://www.jobsinhelsinki.com/

 

Finlandiya’da Ne İş Yapılır?

Eğer bu ülkeye bireysel olarak gidip bir iş kurmak istiyorsanız öncesinde çalışma izni, oturma izni ve vize izinlerini ayarlamanız gerekiyor. Çünkü bu ülke, her başvuru yapanı ülkesine almıyor. Ülkesi için faydalı olacak veya yatırım yapacak kişileri tercih ediyor.

Eğer burada bir iş kurmak istiyorsanız, iş kurmak istediğiniz bölgeyi iyice analiz etmelisiniz. Örneğin burada gıda ve giyim sektörü kazandırmasına rağmen, çok köklü olan firmaların yanlarına dükkan açarsanız, girişiminiz başarısız olabilir. Buna benzer iş kurarken başarıyı arttırma yollarını iyice araştırmalısınız.

 

Finlandiya’da İş Bulan Türk’ten Tavsiyeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Adem dedi ki:

  Sizinle çalışmak istiyorum ben sıva ustasıyim bir çok şirkete çalıştım yurt dışında ekibimde var şirketiniz bünyesinde çalışmak istiyoruz bu kazanan ekipte bizde yer almak istiyoruz

 2. Murat dedi ki:

  Ustalık belgem var sıva alçı ustasıyım ayrıca da firinciyim

DMCA.com Protection Status