2024 | İş Fikirleri

Yurtdışı İş Başvurusu Nasıl Yapılır 2024

Yurtdışı iş başvurusu nasıl yapılır diye merak etmekte olan vatandaşlarımız bulunuyor. Yurtdışında çalışmayı istiyorlar ve ilanlar araştırıyorlar. Peki bu ilanlara başvuru nasıl oluyor? Yurtdışında çalışmak için ilanlara nereden ulaşabiliriz? Gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz.

Yurtdışı iş ilanları her sene olduğu gibi bu senede yayımlanmaya başladı. İlanlar araştırmakta olan insanların akıllarına takılan sorular bulunuyor. Yurtdışında iş araştırması yapan vatandaşlarımızın sayısı oldukça artmış görünüyor. Peki bu artışın sebebi ney? Bu artışın sebebini tek bir nedene bağlamak doğru olmayacaktır. Yurtdışının tercih edilmesinin arkasında bir kaç sebepler bulunuyor.

 • Yurtdışında verilen maaşların daha yüksek olması.
 • Yurtdışında işçiye sunulan çalışma imkanlarının daha iyi olması.
 • Kısa süreliğine çalışma fırsatı ile yüksek miktarda gelir elde edilmesi.
 • Kariyerini yurtdışında bir üst seviyeye taşımak isteyenler.
 • Kariyerine yurtdışında çalışma ile başlamak isteyenler.
 • Kendisini daha da geliştirmek isteyenler.

Tabi yurtdışının tercih edilmesinin en büyük nedeni alınan maaşlardır. Maaşlar ülkemize oranla bazı ülkelerde çok daha yüksektir. Bu sebeple vatandaşlarımız birikim elde etmek adına yurtdışını tercih ediyorlar.

 

Yurtdışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

Yurtdışı iş başvurusu yapabilmek adına öncesinde yurtdışı iş ilanlarına bakmalısınız. Daha çok ön başvuru internet üzerinden gerçekleşiyor. İnternet üzerinden yurtdışı iş ilanları yayımlanıyor. İnternetten araştırma yaparak yurtdışı iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Öncesinde hangi ülkede çalışmak istediğinizi belirleyin ona göre araştırmalar yapın. İşçi alımları vasıfsız ve vasıflı şekilde olmaktadır.

Çalışmak istediğiniz pozisyona ve ülkeye ait uygun bir iş bulduktan sonra öncesinde İnternet üzerinden başvuru yapacaksınız. Bulduğunuz linke tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuruyu düzgün şekilde yapmalısınız. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Ardından başvurunuzu onaylayarak firmaya iletmiş olursunuz. Devamında ise firma başvurunuzu inceler. Kendilerine uygun görürlerse başvurunuz onayların. Başvuru yaparken verdiğiniz iletişim bilgileri sayesinde sizlere dönüş sağlanır. Ardından yüz yüze görüş yapılmak adına firmaya davet edilirsiniz. Bu şekilde iş hakkında tüm detaylar konuşulur.

Mutlaka okuyun: Yurtdışına işçi olarak nasıl gidilir?

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Bumin dedi ki:

  Merhaba yurtdışı beden işçisi alımları için ne yapmam gerekiyor lütfen bilgilendirir misiniz

  1. Cuma şahin dedi ki:

   Beden işçisi olarak sürekli olarak çalışmak istiyorum bildiğim işler kaynak demir duvar kalıp çatı izolasyon şoförlük çalıştığım bütün işlerde samimiyim ve severek çalışıyorum.

 2. Kamuran dedi ki:

  Yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 3. Muhammed Can Polat dedi ki:

  Merhaba ben CNC torna makina imalatı ve kaynak biliyorum aynı zamanda kalfalık belgem var yurtdışında çalışmak istiyorum bana yardımcı olursanız memnun olurum

 4. Fikret dedi ki:

  Yurdışında çalışmak istiyorum tercihim biregez avusturyada istiyorum nasıl yardim ci olabilirsiniz

 5. Erdogan dedi ki:

  9 yıllık kule vinç operatoruyum daha önce yurt dışında 2 defa bulundum.

 6. Hayrettinİpek dedi ki:

  Merhaba ismim Hayrettin İpek turist rehberliği mezunuyum ingilizce dili konuşan bir ülkede çalışmak istiyorum yardımcı olurmusunuz amacım dilimi geliştirmek

 7. Mehmet Ali Ayan dedi ki:

  Yurt dışında çalışmak istiyorum, yardımcı olurmusunuz?

 8. Cemkokili dedi ki:

  Pide usdasıyım yurt dışında calısmak istiyorum

 9. Mehmet ördek dedi ki:

  Merhaba ben yurt dışınada çalışmak istiyorum şoförüm ayrıca kaynak ustasıyım yardımcı olursanız sevinirim

DMCA.com Protection Status