2024 | İş Fikirleri

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borçlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz?  İşte sizin için borç kapama kredisi nasıl alınır? Tüm detaylarını burada bulabilir ve hemen borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ülkemizde yaşayan hemen herkesin maalesef borcu bulunmaktadır.  Ev alırken, evlenirken, askere giderken, eğitim alırken ve hatta çocuk sahibi olmak istediğinizde bile elinizde bir miktar paranın bulunması gerekmektedir.

Yaşamımızda bu olaylar ekstra ödeme gerektirdiği için birçoğumuz banklara kredi kullanmak amacı ile başvurmaktayız. Ancak aldığınız maaş bazen kredilerinizi ödemekte zorlanmanıza neden olabilir. Hatta bazen kredileri tekrar kredi kullanarak kapatmaya yönelen oldukça fazla kredi kullanıcısı bulunmaktadır. Ödemelerinizi düzenlemeye başladığınızda ve birden fazla bankaya borçlandığınız anda işler karmaşık bir hal almaya başlayabilir. İşte tam burada sizin için tüm bankalarda hazır bekleyen banka kredileri imdadınıza yetişmektedir.

 

Borç Kapama Kredisi Nasıl Alınır

Ödemelerinizin birden fazla bankaya yapılması sizi hem ekonomik olarak hem de psikolojik olarak yorabilir. Kredi ödemelerinizi aksatmanız halinde kredi notunuz azalabilir ve tekrar kredi almanız zorlaşabilir. Borçlarınızı tek bir bankada toparlayabilmeniz için borç kapama kredilerini incelemenizi mutlaka tavsiye ederiz. Peki, borç kapama kredisi nasıl alınır? Öncelikle size uygun olan bir banka seçiminde bulunarak bu krediyi kullanmak istediğinizi beyan etmeniz gerekmektedir.

Gerekli evrakları düzenledikten sonra bankanız sizin diğer bankalara ola borçlarınızı havale yaparak kapatmaktadır.  Daha sonrada size uygun olan bir ödeme planı hazırlayarak 48 aya kadar uzayan vadeler ile kolayca bu krediyi ödemeniz sağlanmaktadır.

 

Borç Kapama Kredisini Her Banka Veriyor mu?

Kredi kullanan tüketicilerin hayatında meydana gelebilecek en ufak bir değişim bazen o ay kredilerin ödenmemesine neden olabilmektedir. Birkaç ay düzensiz ödeme yapılması veya hiç ödeme yapılmaması halinde bankaların kara listelerine düşmek gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Ancak borç kapama kredisi nasıl alındığını bilirseniz tüm borçlarınızı kolaylıkla tek bir bankaya toplayarak yeni bir ödeme planı ile ödemeye başlayabilirsiniz.

Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar bu krediyi tüketicilerine bir kolaylık olarak sunmaktadır. 1,37 den başlayan faiz oranları ve 48 aya kadar vade seçenekleri ile sizi fazladan yapmış olduğunuz ödemelerden kurtarmayı hedefleyen bankanız sayesinde rahat bir nefes alacaksınız.

 

Borç Kapama Kredisi Borçların Ne Kadarını Kapatmaktadır?

Borç kapama kredisi ile kredi kartı borçlarınız, ihtiyaç kredileriniz ve taşıt kredileriniz kapatılmaktadır. Hatta bazı banklar sizin için ev kredilerini de bu kredilerin kapsamı içerisine almaktadır. Bankanıza başvurunuzu yaparken ev kredinizi kapatıp kapatmadığını sormanız sizin yararınıza olacaktır.

Dağınık halde birden fazla bankaya olan borcunuz kapatmak istediğiniz zaman bir kısmını ödeyip kalanını kapatmayalım gibi bir durum söz konusu değildir. Bankanıza borçlarınızın tutarlarını gösteren belgeler ile gittiğinizde son ödenecek miktar dikkate alınarak tüm borç kapatılmaktadır. Yani borçlarınızın komplesi bu kredi ile ödenmektedir.

 

Borç Kapatma Kredisi Kullanırken Hangi Evraklar Gerekmektedir?

Borçlarınızı kapatmak için bir banka şubesine gittiğinizde borç kapama kredisi nasıl alınır sorunuzu görevli arkadaşlara yönelttiğinizde size gerekli bilgilendirmeleri tüm detayları ile yapacaklarından emin olabilirsiniz. Kredi kullanmaya karar verip banka şubesine gittiğinizde sizde bazı evrakları talep etmektedir. İşte sizden istenecek evraklar;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • İkametgahınıza ait son ayın faturalarından biri,
  • Bankanız talep ederse kefil veya ipotek,
  • Maaş bordonuz,
  • Diğer bankalara olan borçlarınızın son halini gösteren belgeler.

Belgeleriniz ile borç kapama kredisi kullanacağınız bankaya başvurunuz ile birlikte borçlarınız EFT ile hızlıca diğer alacaklı bankalara yapılmaktadır.

Banka şubelerine gitmeye vakti olmayan ve bu krediyi kullanmak isteyen kullanıcılar için bankalar kolaylıklarda sağlamaktadır. Telefon bankacılığı ve internet bankacılığı ile bankanıza kredi ön başvurunuzu yapabilmektesiniz.

Borç kapama kredisi sayesinde tek bir banka ismi altında toplamış olduğunuz borçlarınızı kolayca ödemeye başlayabilirsiniz. Ancak küçük bir not düşmemizde fayda var borç kapatma kredisini tüm bankalar vermesine rağmen kredi kullanımını her şubeden yapamamaktasınız. Bu neden ile kredi kullanacağınız bankayı belirledikten sonra müşteri hizmetlerini arayarak krediyi hangi şubesinden verdiğini öğrenmeniz faydalı olacaktır. Gereksiz yere banka şubeleri arasında dolaşarak vakit kaybetmekten ise direk doğru şubeye giderek hemen borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Düşük faizler ve minimum dosya masrafı ile hemen borçlarınızdan kurtulmak ve rahat bir nefes almak için banka şubelerini ziyaret ederek, internet sitelerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak merak ettiğiniz tüm detayları kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Borçlu Olanlara Kredi Veren Bankalar

 

İlginizi Çekebilir

Banka Hangi Durumlarda Hesaba Bloke Koyar?

Banka Dışında Kredi veya Borç Veren Yerler

Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor Diyenlere İşte Çözümü

Aynı Anda İki Bankadan Kredi Çekilir mi?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status