2024 | İş Fikirleri

Evde Online Ders Vererek Para Kazanmak

Evde online ders vererek para kazanmak mümkün mü diye araştırdığınızı biliyoruz. Hemen cevap verelim, evet mümkün. Fakat bunun için bir alanda uzman olmanız gerekiyor.

Bizim ülkemizde pek yayılmamış olsa da bu sistem, dünyanın bir çok yanında çok fazla kullanılıyor. Özellikle büyük ülkelerde online ders verme işlemi oldukça popüler bir işlemdir. Evde iş olarak yapılabilecek mantıklı işlerin başında geliyor.

Bizim ülkemizde de gittikçe gelişmektedir. Büyük ülkelerde daha fazla olmasının en büyük nedenlerinden birisi, teknolojinin gelişmiş olması. Çoğu evde bilgisayar ve İnternet bulunmaktadır. Bizim ülkemizde de hem bilgisayarın hem de İnternetin kullanımının artmasından dolayı, online ders verme işlemlerinde artışlar olmaktadır.

Online özel ders vermek istiyorum diyenlerin bilmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Öncesinde evinizde bilgisayar ve İnternet olması gerekmektedir. Ayriyeten bir alanda uzman olmanız gerekiyor.

 

Evde Online Dersten Para Kazanmak

online dersten para kazanmak

Aslında bu işlem özel dersten para kazanmak olarak geçmektedir. Tek bir farkı var, o da İnternet ortamından verilen bir özel ders olarak görülmektedir. Bu sayede çok daha fazla insana ulaşma şansınız olacaktır. Hem de evinizden ders vereceksiniz. Diğer türlü öğrencilerin evine gitmeniz gerekebiliyor. Bu sistemde öyle bir şey yok.

İnternet üzerinden ders vereceğiniz kişiler ile birebir görüşme sağlayacağınız ortamlar gerekmektedir. Şuanda bir çok uygulama üzerinden ücretsiz görüntülü görüşme sağlanmaktadır. İsterseniz skype, veya facebook gibi bir çok uygulamalar ile görüntülü görüşebilirsiniz. Görüntülü görüşerek ders verme işlemini tamamlamış olacaksınız.

 

Online Ders Vereceğim Kişileri Nasıl Bulabilirim?

online ders ile para kazanmak

Özellikle sınav dönemlerinin yaklaşması ile bir çok öğrenci sadece dershane ile yetinmiyor. Uzaktan ve online sistem ile uzman kişilerden ders alıyorlar. Bu öğrencilere İnternetten ve sosyal yaşantınızdan ulaşabilirsiniz. Öncelikle kendi sosyal hesaplarınızdan özel ders verdiğinizi belirten yazılar paylaşın. Öğrencilerin çok takip ettiği ders sayfalarına girerek, yorum kısımlarına özel ders verebileceğinizi yazın.

Buna benzer yöntemlerle öğrenci araştırmaları yapmanız gerekmektedir. Ardından öğrenciler ile İnternet üzerinden bağlantıya geçeceksiniz. Ücretleri ise ister banka hesabınıza alabilirsiniz, isterseniz yakınsanız yüzyüze görüşerek elden alabilirsiniz.

 

Online Ders İle Ne Kadar Para Kazanabilirim?

online ders vermek

Buna net bir cevap vermek pek mümkün olmayacaktır. Çünkü dersten derse bile verilen ücretler değişiklik gösteriyor. Fakat ortalama 1 saat boyunca 300 – 600 TL arasında ücret alabilirsiniz. Dershanedeki öğretmenlerin birebir bir saatlik ders ücretlerinin 500 – 800 TL olduğu bilinmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status