2024 | İş Fikirleri

Evde Örgü Örerek Nasıl Para Kazanılır?

Evde örgü örme işinin strese iyi geldiğini biliyoruz. Kişi örgü örerken hem kendini dinleme fırsatı bulur hem de ihtiyacı olan birçok ürünü kendisi üretmiş olur. Büyük küçük herkesin ilgisini çeken örgü örmek gerçekten çok yapılan ve zevkli bir iştir. Örgü örerek para kazanmak ise kendi el emeğinizden ek kazanç elde etmeniz demektir.

Son zamanlarda örgü ürünlere ilgi artmıştır ve artmaya devam etmektedir.. Çocuk kıyafetleri, çocuk ürünleri, atkı bere takımları vb ilgi görerek talebin artmasını sağlamıştır. Güzel bir evde iş imkanıdır.

Özellikle bebek kıyafetlerinde ve aksesuarlarında örgü tercih eden anneler vakit bulamadıklarından çevresinde örgü yapmasını bilen kişilere sipariş vererek örgü ürünleri satın alma yolunu tercih ederler böylelikle yeni bir sektör oluşur örgüyü aldığı kişi para kazanmış olur.

Eskiden büyüklerin bebekler için yaptığı patik, yelek, takım ve battaniye gibi örgü eşyalar şimdilerde hazır olarak yaptırılıp hediye olarak kullanılabilmektedir.

Örgü örerek para kazanmak isteyen çoğu kişi yaratıcılıklarını örgü ile birleştirerek farklı ürünler ortaya çıkarabilmektedirler. Patik gibi çabuk yapılıp biten örgü eşyalarda çok farklı türler yaparak insanların ilgisini çekebilmektedirler.

 

Örgü Örme İşi Nasıl Yapılır?

evde örgü örerek para kazanmak

Hazır battaniyeler yerine el yapımı battaniyeler tercih edilmeye başlandığından beri hanımlar evlerinde renkli battaniyeler yaparak ek gelir kazanmaya başladılar. Örgü yapan kişilerin çoğu birkaç model ile işe başladıktan sonra gelen siparişlere göre istenilen şekle göre battaniyeleri yapmaya başlamışlardır.

Sadece çocuk ve bebek ürünleri değil yetişkinler için atkı bere takımları ya da giyim eşyaları da örgü olarak yapılabilmektedir. Yetişkinler için kullanılacak atkı, bere, şapka ve eldiven gibi daha hızlı yapabileceğiniz ürünler ile işe başlayarak kısa zamanda elinize para geçmesini sağlayabilirsiniz.

Evde ek işi yapmak isteyen birçok insan evinde örgü örerek para kazanabilmektedir. Özellikle çevrenizdeki kişilerin isteklerine göre örgü eşyalarını yapıp onlara satabilirsiniz. Örgü örmek hem size iyi gelecektir hem de para kazanmanıza vesile olacaktır.

 

Parayla Örgü Örmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

parayla örgü örmek istiyorum

Yapılan örgü işleri pazarlarda, açılan küçük bir iş yerinde, sosyal medyada, İnternet sitesinde tanıtılarak maddi kazanç haline getirme şansınız olabilir. Siparişle örgü işi yapmak ta bu işi sürekli yapabilme şansınızı arttıracaktır. Unutulmamalı ki örgü işi yapmanın en kolay reklamı kullanıcıların tavsiyeleri ile başkalarının da sizden haberdar olması ve örgü işlerinden istemesidir.

Etrafınıza haber vererek evde örgü işi verenler sizlere ulaşacaktır. İlla bir firmanın olmasını beklemeyin. Etrafınızdan sipariş alabilirsiniz. Artık insanlar makinelerin ve firmaların yaptığı sabit ürünlerden pek hoşlanmıyor. El yapımı ürünlere daha çok ilgi gösteriyorlar.

El işi yaparak para kazanmak istiyorum diyenler mutlaka çevresine el işi ile uğraştığını belirtmesi gerekiyor. Yakın çevrenizden mutlaka sizlere iş veren olacaktır. Sadece bununla da sınırlı kalmayın. Örgülerinizin tanıtımlarını yapabileceğiniz sosyal hesaplar oluşturun.

Daha çok para kazandıran örgüler kısmına yönelmeniz gerekiyor. Ne örseniz iyi satılır bilmeniz gerekiyor. Örneğin ülkemizde sıcak mevsimlerin daha çok yaşandığı yerde yaşıyorsunuz. Diyelim ki Ege’de yaşıyorsunuz, gidip atkı örmek mantıklı olmaz. Daha çok ince kazak tarzında veya bebeklere yönelik kıyafetler örmek mantıklı olacaktır.

  • Eğer doğuda yaşıyorsanız eldiven, atkı ve bere tarzındaki örgüler daha iyi satılır. İnsanlar bu tarz ürünlere ilgi gösterir. Çünkü iklim soğuk olduğundan bu tarz şeyler zaten çoğu insan tarafından kullanılıyor.

Sadece bununla da sınırlı kalmayın. Bazen özel olmayan firmalar yani şahsa ait olan giyim firmaları ücretli şekilde bu ürünleri alıp kendileri satıyor. Örneğin bir DeFacto firması bu tarz ürünleri satın almaz. Fakat her şehirde bulunan daha alt tabaka olan firmalar bu ürünleri satın alabiliyor. Hangi şehirde yaşıyorsanız örgü satın alan yerler var mı diye araştırma yapmalısınız.

  • Bunun en iyi araştırmasını ise ufak tarzdaki giyim dükkanlarına giderek bizzat siz sorarak gerçekleştirebilirsiniz. Evde el işi yaptırmak isteyenler mutlaka dediklerimi uygulasın.

 

Evde Ne Örüp Satabilirim?

Evde nasıl satış yapabileceğinizi iyice kavradıktan sonra geriye bir şey kalıyor, evde ne örüp satabiliriz? Evet şimdi en çok ilgi gösterilen örgü ürünlerinden söz edeceğiz.

 

Atkı

Atkı, örmesi basit olduğundan ve satışlarının çok iyi olmasından dolayı çok tercih edilen örgü ürünlerinin başında geliyor. Eğer siz de bu işe girmeyi düşünüyorsanız mutlaka atkı örneklerini internet sitesinize veya sosyal medya hesaplarınıza yükleyin.

 

Bere

Bere dediğimiz başımıza koyduğumuz, soğuklardan bizi koruması adına kullandığımız bir eşyadır. Atkı gibi bu ürünlerde özellikle kış aylarında iyi satışlar getirebilir. Atkı yapacaksanız yanında mutlaka bere de yapmanızı öneririm. Aynı şekilde bere yapanlar atkı da yapsınlar. Çünkü bazı siparişler de müşteriler ikisini bir isteyebilir. İkisini bir takım halinde yapabilirsiniz.

 

Çorap

Hali hazırda makinelerin yaptığı çoraplar pek beğenilmez. Hem de ince olduklarından çok sıcak tutmazlar. Bu nedenle örgü ile yapılan daha yünlü olan çorapları insanlar arıyorlar. Sizde bu tarz çorapları yaparak satışlarını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Aksesuarlar

Aksesuar tarzında ürünler ortaya koyabilir ve insanların ilgisini çekmeyi başarabilirsiniz. Örneğin el yapımı bileklikler her zaman tercih ediliyor. Bilekliğin yanı sıra toka gibi ürünlerde yapabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Mandal İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Kutu Katlama İşi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nihal dedi ki:

    Lif iğne oyası yaparim

DMCA.com Protection Status