2024 | İş Fikirleri

Evde Gelin Buketi Yaparak Para Kazanmak

İnsanların kendi ceplerine ve eve katkıda bulunabilmek adına yaptıkları araştırmalar neticesinde ek iş olarak evlerinde yapabilecekleri yüzlerce iş çeşitlerini araştırdıklarını biliyoruz. Evde gelin buketi yapma işi bu işlerden yalnızca birisidir. Düğünler için gerekli olan malzemeyi kolayca yapabilmek adına bu işin odak noktasında yer alan şirketlerin güvendikleri insanlara verdikleri bir işi bizlerin tamamlamasıyla oluşmaktadır.

Fakat bu iş verenlere ulaşması oldukça zor bir durum. Bizler bu yüzden bu firmalarla çalışmak yerine evinizde bu ürünleri üretip satarak nasıl para kazanabileceğinizden söz edeceğiz. Bize göre daha sağlıklı bir yöntemdir.

 

Evde Gelin Buketinden Para Kazanma Yöntemleri

evde gelin buketi

Evde gelin buketi işi yapmak isteyen aile ya da kişilerin biraz olsun el becerisine sahip olması gerekmektedir. Gelinlik giyen genç kızların mutlaka buket talep etmeleri bu anlamda sürekli bir üretimin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu da yeni bir iş dalının ortaya çıkmasını sağlıyor.

Bu işi meslek haline dönüştürerek ciddi gelirler elde etme şansınız sizlerin elinde. Yaz aylarında yoğun bir şekilde talep gören bu işe başlamak için en doğru mevsim yaz mevsimi olacaktır. Tabi diğer zamanlarda hazırlık yapıp yaza hazır bir durumda olabiliriz. Farklı tasarımlarla hayal gücünüzü geliştirdiğiniz takdirde firmaların sürekli olarak sizlerle çalışmak istediğini göreceksiniz.

 

Satışları Nereden Yapabilirim?

e-ticaret nedir

İnternetten hazırladığınız ürünleri satmaya başladığınızda ise satışlarınızda artışların olduğunu gözlemleyeceksiniz. Bu şekilde sizlerinde hevesi artacak ve daha fazla ürün ortaya koyabileceksiniz. Daha fazla ürün demek daha fazla para demektir. Tabi bunun öncesinde e-ticaret sistemini anlamak gerekiyor. E-ticaret sistemi sizlere biraz karışık gelebilir. Peki bu durumda ne yapabiliriz?

Bana göre en mantıklı fikir yaptığınız ürünlerin tanıtımlarını Facebook veya İnstagram gibi platformlardan insanlara sunmaktır. Bu şekilde ülkenin dört bir yanına ürünleriniz ulaşmış olacak. Ne kadar fazla insana ulaştırabilirseniz satışlarınızda o kadar artış meydana gelir.

 

Evde Gelin Çiçeği Yaptıran Firmalar Var mı?

evde gelin buketi işi

Mutlaka vardır fakat en yukarıda da söz ettiğim gibi firma araştırması yapmak yerine bu ürünleri internet ortamından satarak para kazanmak daha mantıklı bir iştir. Firmaları araştıran yüz kişiden bir kişi işe ulaşabiliyor. Bu nedenle kendi işinizi kendiniz oluşturun. Fakat yinede firma araştırması yapmak istiyorum diyorsanız bir kaç önerimiz var.

 

Kimlerle İletişime Geçilebilir?

Moda evleri, gelinlik mağazaları bu konuda iletişime geçeceğiniz noktalar. Yakın çevrenizde bu tarz noktaları ziyaret ederek böylesi bir iş teklifinde bulunabilirsiniz. Evlere bu tarz işler veren bir firma bulduğunuzda sizi de iş için uygun olup olmadığınızı deneyeceklerdir. Bir diğer seçeneğiniz İnternet ortamları üzerinden basit araştırmalarla bu alanda iş imkanı sağlayan firma ya da şirketleri bulup onlarla iletişime geçmeniz gerekecektir.

Bu işi yapmaya karar verip kendinize bir firma araştırıp bulduğunuzda size gerekli olan tüm malzemeleri ayarlayıp  vereceklerdir. Silikon tabanca, canlı çiçek, yapay çiçek, tül, yapıştırıcı, iplik, kurdela ve makas gibi ihtiyaç duyulan çalışma malzemelerini sizlere söyleyeceklerdir. Diğer detayları da sizlere tek tek ayrıntılı şekilde söyleyeceklerdir.

Geriye tamamen hayal gücünüzü ve görsel zevklerinizi ortaya çıkarmak kalacak. Görsel anlamda zengin ürünler ortaya koymayı başarabilir ve bu durumu da uzunca bir süre aynı başarıyla sürdürebilirseniz bu tarz firma ya da şirketlerin devamlı olarak tercih ettiklerini göreceksiniz.

Etrafınızda mutlaka evlenecek kişiler olacaktır bu kişilere giderek buketlerini yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinize sosyal medya hesapları açarak yaptığınız buketlerin tanıtımlarını yapıp, sipariş alarak para kazanabilirsiniz. Gelin buketi yapmak istiyorum diyenler bu şekilde kendilerine gelir imkanı oluşturabilir.

 

Yaptığım Ürünleri Nasıl Satabilirim?

Evde gelin buketi yaptık peki sonra izlememiz gereken adımlar neler? Bu ürünleri nasıl satabiliriz? Detaylı olarak şimdi sizlere izlemeniz gereken adımlardan söz edeceğim.

 

1. Adım

İlk olarak gelin çiçeği yapmayı öğrenmiş olmamız gerekiyor. İstersek internetten ufak araştırmalar ile örneklere ulaşabiliriz. Aşağıda da videolu örnek bulunuyor. Fikir edinmek adına izleyebilirsiniz.

 

2. Adım

E-ticaret sistemini iyi kavramalısınız. E-Ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır? adlı makalemi okumanızı tavsiye ediyorum. Biraz detaylı bir konu olduğundan dolayı burada bu konuyu çok fazla açmak istemedim.

 

3. Adım

Yaptığınız ürünlerin fotoğraflarını çekip satmak istediğiniz platformlara yüklemeniz gerekiyor. Örneğin sadece İstanbul bazında satış yapmak istiyorsanız İnstagram’da ”İstanbul gelin çiçekçisi” gibi bir sayfa açarak hem ürünlerin görsellerini hem de ürünlerin fiyatlarını paylaşabilirsiniz.

 

4. Adım

Güncel şekilde paylaşımlar yapmaya devam edin. Sayfanız ile alakalı olan sektördeki diğer sayfaları takip edip yorum yapın ki insanların sizlere ulaşma ihtimali daha da artsın. Bu şekilde takipçi sayınızın artması ile siparişlerde de artışlar olacaktır. Sayfanızda sizlere ulaşabilmeleri adına mail verin veya ”dm ile ulaşabilirsiniz” gibi açıklamalar yapın.

 

Evde Gelin Çiçeği Yapımı (Videolu Anlatım)

Önemli: Evde ek iş veren firmalar ile evde gelir kazanmak çok zor. Bu tarz firmalara internet ortamından ulaşmak imkansız. Aşağıya yorum yaparak bu tarz işlere başvuru yapıyor olmuyorsunuz. Evde para kazanmanın yollarına göz atarak daha sağlıklı yöntemler bulabilirsiniz. Size ek iş vereceğini söyleyip, sizden ücret isteyenlerle irtibat kurmayın. Evde para kazanma yolları, İnternetten para kazanma yolları ve Evde ne yapıp satabilirim adlı yazıların üstüne tıklayarak bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Evde Nikah Şekeri İşi

Evde Mandal İşi

Evde Paketleme İşi

Evde Örgü Örme İşi

Evde Galoş Paketleme İşi

Evde Kına Paketleme İşi

Evde Kalem Montajı İşi

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde Sabun Paketleme İşi

Evde Kutu Katlama İşi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status