2024 | İş Fikirleri

İstanbul’da Ne İş Yapılır?

İstanbul’da ne iş yapılır diye merak eden İstanbullu vatandaşlarımıza bir kaç fikir vereceğiz. İstanbul’da ne iş kurabilirim tarzı bir düşünceniz varsa bazı kurulabilecek işlerden sizlere örnekler vereceğiz. Tabi bu fikirler bizlerin vereceği örnekler ile sınırlı değil. İstanbul’da yapılabilecek bir ton iş fikri vardır. Sadece bizim yazdıklarımıza bağlı kalmayın.

 

İstanbul’da Hangi İşler Yapılır?

Eğer bir müdüre bağlı çalışmak istemiyorum diyorsanız geriye tek bir yol kalıyor. O da kendi işinizin patronu olmaktır. Bunun için de bir iş kurmanız gerekiyor. Sermayenize göre yapabileceğiniz işlerde de değişiklik olacaktır. Fakat ille çok büyük miktarlarda yapılan işler küçük miktarlarda yapılan işlerden daha fazla para kazandırır diye bir doğrultu yok. Sadece büyük miktarda sermaye yatırılan işlerin küçük miktarlı sermayeli işlere göre daha fazla para kazandırma ihtimali yüksektir. Yoksa daha az sermaye ile büyük sermayeli işlerden daha fazla para kazanmak mümkün olabilir. Bunun yolu da işinizi iyi yapmaktan geçiyor.

 

Pazarcılık:

İstanbul’un nüfusunun çok fazla olmasından dolayı ve marketlerdeki fiyatlarda artışların son dönemlerde çok fazla olmasından dolayı pazarcılık sektöründe iyi para bulunmaktadır. Herhangi bir ilçenin içerisinde haftanın her ayrı günü ayrı bir yerinde mutlaka pazar kurulmaktadır. Sadece bir, iki ilçede bu tarz işler ile iyi para kazanabilirsiniz.

 

Büfe:

Küçük bir yer açarak onu büfe haline getirebilirsiniz. Çok büyük bir yer olmasına gerek yok. Ufak bir yer olsa bile sadece sigara satışlarından bile iyi para kazanabilirsiniz. Büfeyi açtığınız yerin işlek bir yer olmasına dikkat etmek gerekiyor.

 

Otopark:

Şehrin yerinde otopark sıkıntısı olduğundan dolayı bir yer satın alabilirseniz veya kiralayabilirseniz burayı otopark haline getirerek iyi para kazanabilirsiniz. Tabi ki çevrenizde araçların park edebileceği büyük miktarlarda boş yerlerin olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Cafe:

Bir cafenin bayiliğini alabilir veya sıfırdan bir marka oluşturabilirsiniz. İstanbul’da her yer çok kalabalık olduğundan insanlar cafelerde oturmayı tercih ediyorlar. Cafeyi açacağınız yerin çok büyük önemi var. Güzel bir yere açılan cafe hiç bir zaman boş kalmaz. Hele ki üniversitelere yakın yerlere açacağınız yerler ile öğrencilerle aranızı iyi tutabilirseniz iyi bir gelir elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status