2024 | İş Fikirleri

Modellik ve Mankenlik Yaparak Para Kazanmak

Modellik ve mankenlik yaparak bir çok kişinin para kazandığını biliyor muydunuz? Sizlere güncel şekilde yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz iş fikirlerinden söz ediyoruz. Bunları ek iş olarak yapabilir ve bütçenize biraz olsun katkıda bulunabilirsiniz. Eğer bu işleri ilerletebilir ve profesyonel olarak yapabilirseniz ek iş olmaktan çıkar gerçek işiniz olabilir. Bu işleri gerçek iş olarak çok fazla para kazanan insanlar bulunuyor fakat bizler her zaman düşük hayaller ile bu işe girmenizi tavsiye ederiz. O zaman daha mutlu olacağınızı düşünüyoruz.

Modellik veya mankenlik yapmak için illa çok güzel veya yakışıklı olmanız gerekmiyor. Bu sektörden nasıl para kazanıldığına birlikte göz atacağız. Detayları ile sizleri bilgilendireceğiz.

 

El Modelliği Yaparak Para Kazanmak

Daha çok bayanları ilgilendiren bir daldır. Bir çok marka reklamlarında elleri kullanmaktadır. Oje markaları olabiliyor, krem markaları olabiliyor. Buna benzer markalar sayesinde bu dal ortaya çıktı. Bunun yanında saat firmaları ve takı firmaları da bu sektörün canlı kalmasını sağlıyor.

El mankenliği yapabilmek için ellerinizin güzel olması gerekiyor. Biçimli ve zarif olması tercih edilecektir. Elinizde herhangi bir leke bulunmaması sizleri ön plana çıkaracaktır. Bu sektör çok fazla bilinmiyor. Bu sebeple iyi paralar kazanıldığını biliyoruz. Çekimleri de gayet kolay olmaktadır.

 

Saç Mankenliği Yaparak Para Kazanmak

Mankenliği bir bütün olarak yapabileceğiniz gibi, parça parça da yapabilirsiniz. Parça parça dediğimiz ise işte böyle yani saçınız ile eliniz ile ayağınız ile ayrı ayrı para kazanabilirsiniz. Saç mankenliği de bunlardan birisi. Özellikle şampuan firmaları sayesinde bu sektör çok canlı kalıyor.

Saçlarınızın dolgun olması ve bakımlı olması önemlidir. Uzun saçlı olması da sizleri bir adım daha öne çıkaracaktır. Bu işte genellikle bayanlar kullanıyor. Eğer saçlarınıza güveniyorsanız bu sektöre girmemeniz için bir engel bulunmuyor.

 

Ayak Mankenliği Yaparak Para Kazanmak

Ayaklarınız ile de para kazanabilirsiniz. İlla televizyonlarda karşılaşıyorsunuzdur sadece el veya ayakların ön planda olduğu reklamlara. Ayakların kullanıldığı bazı reklamlar olabiliyor. Örneğin oje reklamları, terlik reklamları, ayakkabı reklamları ve krem reklamları gibi.

Burada ise ayaklarınızın zarif ve narin olması gerekiyor. Bakımlı olması gerekiyor. Tırnaklarınızda herhangi bir rahatsızlığın olmaması gerekiyor. Şeklinin güzel olması sizleri ön plana çıkaracaktır.

 

Hosteslik Yaparak Para Kazanmak

hosteslik yaparak para kazanmak

Bir diğer sektör ise hosteslik yapmaktır. Fuarlar olsun eğlenceler olsun bir çok alanda hosteslik yaparak para kazanabilirsiniz. Günlük olarak 500, 800 TL gibi miktarlarda para kazandıklarını biliyoruz. Hem sizleri yormayacak bir iştir. Gidip sadece durmanız gereken yerde durursunuz.

Bunun için güzel bir görünümüne sahip olmanız gerekiyor. Ayriyeten fiziğinizin de iyi olması diğer şartlardan. Bakımlı olmanız sizleri ön plana çıkaracaktır. Bu işler İstanbul’da çok popüler hale geldi. Sizlerde bu işler ile para kazanabilirsiniz.

 

Figüranlık Yaparak Para Kazanın

Bir diğer alan ise figüran denilen rollerdir. Figüran nedir? Figüran, dizilerde ön planda olmayan diğer oyunculardır. Mesela arka planda yürüyen veya oturan ufak rollerde yer alan insanlardır. Bu sektörde de para imkanı bulunuyor. Günlük 500, 600 TL bu işlerden de kazanılabiliyor.

Bu sektörde eğer eğitim de alırsanız kendinizi ilerletme şansınız bulunuyor. Bunun için biraz sektörde girişken ve güncel olmanız gerekiyor. Modellik yaparak para kazanmak nasıl oluyor detayları paylaştık. Umarız ki yardımcı olabilmişizdir.

Mutlaka okuyun: Dizi setlerinde nasıl iş bulunur?

 

Bu İşleri Nasıl Yaparız?

Bu işleri yapabilmeniz için bir ajansa kayıtlı olmanız gerekiyor. Ajanslar ise daha çok büyükşehirlerde bulunuyor. Fakat yine de bulunduğunuz şehirdeki ajansları araştırmanızı tavsiye ederiz. Bunun ardından sizlere iş gelmeye başlıyor. Ajans iş olduğu zaman sizleri arıyor. Bu şekilde mankenlik yaparak para kazanmak nasıl olur makalemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Herkese bol şans dileriz. Bu sektörlerde şansın etkisi çok büyük.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sultan Mehmetoğlu dedi ki:

    El modelliği yapmayı istiyorum yardımcı olabilir misiniz

DMCA.com Protection Status