2024 | İş Fikirleri

Ülker (Yıldız Holding) Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Ülker’de (Yıldız Holding) çalışmayı düşünen vatandaşlarımızın ilk olarak araştırdıkları şeyler; personel maaşları ve çalışma şartlarıdır. Bir iş araştırması yaptığımızda ilk olarak baktığımız şeylerden bazıları o işin çalışma şartlarının nasıl olduğu ve verilen maaşlardır. Ülker firması da ülkemizde önemli hizmet veren firmalarımızdan biridir. Bu firmanın çalışma şartlarının nasıl olduğunu ve verdikleri maaşların ne kadar olduğunu inceleyeceğiz.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun belirlediği 2024 yılında geçerli olan asgari ücret brüt 22.000 lira, net de 17.002 lira olarak açıklandı. Yani Yıldız Holding’de alabileceğiniz en düşük maaş net 17.000 TL’dir. Çalışacağınız pozisyonlara göre maaşlarda artışlar olabilmektedir. Hangi alanlarda çalışabileceğinize ve o alanların maaşlarının ortalama ne kadar olduğuna gelin birlikte göz atalım.

 

Ülker (Yıldız Holding) Hakkında

Ülkemizin en büyük firmaları arasında bulunan bu firmada dünya genelinde 63.500 kişi çalışmaktadır. Ülkemizde ise 50.000 çalışanı bulunmaktadır. 13.500 civarında personel ise yurt dışında çalışmaktadır. Bu firmada dikkat çeken bir diğer özellik ise 63.500 personelin %40’ı kadınlardan oluşmaktadır. Kadın işçilere verilen önem göz önüne çıkmaktadır.

Yıldız Holding’in resmi sitesine girdiğimizde insan kaynaklarının paylaştığı bir mesajı görüyoruz:

”Bizim için başarının anahtarı insan. “Mutlu Et Mutlu Ol” kavramını benimseyen çalışma arkadaşlarımız, iş yapış kültürümüzün kalbinde yer alıyor. Bu nedenle başta çalışma arkadaşlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza Yıldız Holding olarak söylemimiz “Seninle Daha Parlak.” Biz, birlikte değer katıyoruz. Dünya çapında 63.500 çalışanımız, 5.200 tedarikçimiz, yalnızca Türkiye’de 2.900 çiftçimiz ve 400 distribütörümüz ile geleceğe koşuyor, en parlak yıldız olma hedefiyle kol kola çalışıyoruz.”

Şirket gelecek adına çalışmalarını son hız sürdürmektedir. Kendilerine yeni çalışma arkadaşları aramaya devam ediyorlar. Bu yolda onlarla çalışacak elemanlara olan ihtiyaçları gün geçtikçe artmaktadır.

Şirketin ortaya çıkışı ise 1944’lü yıllara dayanmaktadır. Sabri ve Asım kardeşlerin bisküvi üretmesiyle birlikte ilk adım atılmıştır. Zaman geçtikçe kardeşlerin ürettiği bisküvi miktarı oldukça artmıştır. 1944 yılından itibaren geçen 4 yıl ile birlikte Topkapı bisküvi fabrikası kurulmuş ve üretim 2, 3 kat artmıştır. O yıllardan bu yıllara gelen aralıksız hizmet hala devam etmekte ve her geçen yıl daha da artmaktadır.

 

Yıldız Holding Çalışma Şartları

Bu şirkette çalışabileceğiniz çok farklı iş alanları bulunuyor. Beyaz yaka olarak çalışılan birimlerde haftalık çalışma süresi 45 saattir. Çalışma saatleri hafta içi 08.30 – 18.30 saatleri arasında olmaktadır. Çalışma şartlarını daha iyi değerlendirebilmenizi için aşağıda maaşları da anlattıktan sonra bu şirkette çalışanların fikirlerini görebileceğiniz bir link vereceğiz. Oradan çalışanların yorumlarıyla daha iyi değerlendirme imkanınız olacaktır.

 

Yıldız Holding Maaşları

Asgari ücretin belirlenmesiyle birlikte bu şirketteki en düşük maaşta 17.000 TL’dir. Çalışacağınız iş alanıyla birlikte bulunduğunuz iş alanında da kendinizi geliştirmenizle beraber alacağınız maaşta da yükselişler olacaktır. Genel olarak ilk işe başlangıçta alınan maaş 5500 TL civarında olmaktadır. Şirkette bulunan orta dereceli makamlarda alınan maaşlar +20.000 TL, yüksek mevki makamlarda alınan maaşlar ise +30.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Not: Bir iş hakkında çalışma şartlarını veya maaşlarını araştırıyorsanız mutlaka orada çalışan insanların fikirlerini okumalısınız. Bu şirkette daha önce çalışmış veya çalışmakta olan insanların fikirlerini öğrenmek için buraya tıklayınız.

İş başvurusu yapmak için veya hangi alanlarda alımların olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

DMCA.com Protection Status