2024 | İş Fikirleri

Evde Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Son dönemlerin en popüler işlerinden birisi evde paketleme işi yapmak. Bu iş ile nasıl para kazanılabilir? Evde hangi paketleme türü işleri yapılabilir? Ne kadar para kazanılabilir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Evde iş türleri olarak yapılabilecek işlerden söz etmeye devam ediyoruz. Maddi sıkıntıları olan insanlar bu işler sayesinde biraz olsun para kazanabiliyorlar. Firmaların da bu konularda ki düşünceleri değişiyor ve evlere daha fazla iş veriyorlar. Fakat yine de söylemek gerekirse evlere paketleme işi veren firmalar oldukça az durumda. En popüler paketleme işleri ve evde iş türlerinden söz edeceğiz.

 

Evde Kına Paketleme


evde kına paketleme işi

Düğünlerin arttığı dönemlerde büyük ilgi gören bir iştir. Özellikle bahar dönemleri ve yaz dönemlerinde iyi para kazandırdığını biliyoruz. Düğün organizasyon şirketleri ve kına şirketleri bu işleri temin ediyorlar.

Düğün organizasyon şirketleri paketleme işlemleri ile uğraşmamak adına bu işleri evlere vermektedir. Şehrinizdeki düğün organizasyon şirketlerini araştırarak evlere iş verip vermediklerini öğrenmelisiniz. Bireysel olarak bu ürünün satışı ile de para kazanabilirsiniz. Bu konuyu detaylı şekilde anlattığımız makalemiz bulunmaktadır.

Mutlaka okuyun: Evde Kına Paketleme İşi

 

Evde Kürdan Paketleme


evde kürdan paketleme işi

 

Bir diğer paketleme yönteminden birisi kürdan işidir. Kürdanlar önceden paketsiz şekilde satılıyordu. Fakat bu sağlık açısından güvenilir olmadığından Bakanlık bu konuya el attı. Artık kürdanlar paketli halde satılmak zorunda.

Kürdan üreten yerler paketleme işlemlerinin zor olması nedeni ile bazı zamanlarda bu paketlettirme işlemlerini tamamlattırmak için evlere iş olarak vermektedir. Şehrinizdeki kürdan imalatı yapan yerleri araştırıp iletişime geçin. Evinizde ayıracağınız az bir vakit ile bu iş sayesinde para kazanmak mümkün olacaktır. Tam olarak şu kadar kazanabilirsiniz demek doğru olmaz. Fakat bu işlerin ek iş olduğunu unutmayın. Asgari ücret gibi bir ücret beklemeyin.

 

Evde Sabun Paketleme


evde sabun paketleme işi

En çok araştırılan ve en çok yapılmak istenilen bir iş. Sabun kullanımı tüm dünyada hiç bitmeyeceğinden ve son dönemlerde organik sabunlara olan ilginin artmasından dolayı, sabun satışları artıyor.

Sabun firmaları paketlerinin güzel olması adına paketleme işlemlerini evlere iş olarak veriyor. Hemen hemen her şehirde sabun üreten firmalar bulunuyor. Evlerinize paketlenmemiş sabunlar gönderilir ve sizlerde paketleme işlemini yaparsınız.

Firmalar bazı zamanlarda paketleri de yanında gönderir. Bazı zamanlarda paketleri sizlerin temin etmesini ister. Sizin yaratıcılığınıza bırakırlar. Değişik paketleme işlemleri yapabilirsiniz. Şehrinizdeki sabun firmalarını araştırıp iletişime geçebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Sabun Paketleme İşi

 

Evde Çorap Paketleme


evde çorap paketleme işi

Sabun paketlemeden sonra en çok tercih edilen paketleme işlemidir. Çorap firmaları bu işlemlerle uğraşmamak adına bazı zamanlarda bu işi eve veriyorlar.

Her şehirde çorap satan ve imalat eden firmalar bulunuyor. Bu firmaları araştırıp evde bu işi yapabileceğinizi belirtin. Şehir merkezlerinde bu satış yerleri çok fazla oluyor. Araştırmanızı öneririm. Eğer yoksa da en aşağıda belirttiğim bu firmalara nasıl ulaşabileceğiniz yöntemlerini deneyin.

Mutlaka okuyun: Evde Çorap Paketleme İşi

 

Evde Tespih Dizme ve Paketleme


evde tespih dizme işi

Tespih işine de son dönemlerde oldukça ilgi var. Tespih kullanımın artması bu işlere olan ilginin artmasına yol açtı. Değişik türlerde tespihler bulunuyor. Bu tespihlerin dizimi aşamasında ve paketleme aşamasında evlere iş olarak verildiğini biliyor muydunuz? Şehrinizdeki tespih üreten ve satan yerler ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu ürünleri bireysel olarak üretip para kazanmak da mümkün. Kendinize bir online satış yeri hazırlayıp, takı işi ile para kazanabilirsiniz. Ürünlerinizi sergileyip satışa açabilirsiniz.

 

Evde Boncuk Dizme ve Paketleme


evde boncuk dizme işi

Tespih dizme işine benzer bir iştir. Kolyelerde veya bilekliklerde de yapılan bir dizme işlemidir. Bu işi de takı dükkanları vermektedir. Takı dükkanları ile anlaştığınız zaman sizlere bir ip verilir ve o ipe dizmeniz gereken boncuklar verilir. Artık kolye mi yapıyorsunuz yoksa bileklik mi onu firma belirler. Şehrinizdeki takıcı yerler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıda söz ettiğim gibi kendinize bu konuda güveniyorsanız bir takı sitesi açıp yaptığınız ürünlerin tanıtımlarını yapıp, satış elde edip para kazanmak mümkün olabilir.

 

Mandal Paketleme


evde mandal işi

Mandallar paketsiz halde satılmıyor. Paketleme işlemlerini bazı zamanlar firmalar makineler ile yapsalar da bazı zamanlarda farklılık olması adına evlere iş olarak verirler.

Mandallar evlerinize paketlenmemiş halde gönderilir. Yanlarında da paketleri gönderilir. Bazı paketler 6’lık olurken bazıları 12’li olabilmektedir. 6’lılara 6 adet mandal yerleştirilirken, 12’liklere 12 adet mandal yerleştirerek işlem tamamlanır. Mandal imalatı yapan yerlere bu işi yapabileceğini bildirin.

Mutlaka okuyun: Evde Mandal İşi

 

Evde Balon Paketleme


evde balon paketleme

Çocukların vazgeçilmez eğlence araçlarından birisi balonlardır. Balonlar paketler halinde satılmaktadır. Bu paketleme işlemlerini yapabilmeleri adına evlerde iş yapacak bireyler her zaman aranıyor.

Balon üreten firmalar paketleme işlemleri ile uğraşmak istemezler. Bu nedenle evlere iş olarak veriyorlar. Paketleme işlemlerinde çok fazla bilinmeyen bir iştir fakat bu iş ile para kazanan bireyler bulunuyor.

Mutlaka okuyun: Evde Balon Paketleme İşi

 

Evde Plastik Bardak Paketleme


evde plastik bardak paketleme işi

Çok bilinmeyen bir diğer paketleme yöntemidir. Neredeyse tüm marketlerde plastik bardak bulunuyor. Artık bu bardaklara olan ilgi büyüdü. Hepimiz illa bir zaman bu bardaklardan almışızdır. Diğer bardakların maliyetlerinin çok olması ve az satılması nedeni ile artık plastik bardak satışları çok arttı. Bu bardakları alırken farketmişsinizdir ki bir paket içerisinden çıkarılırlar. O paketleme işlemlerinin çoğu evlerde yapılmaktadır. Şehrinizde bardak üreten yerler ile iletişime geçip iş istediğinizi belirtebilirsiniz.

 

Evlere Paketleme İşi Veren Firmalar


Tüm yukarıda saydığımız işlemleri yapabilmeniz için o işi verecek bir firmaya ihtiyacınız var. O firmalara ulaşabilmek için şöyle bir yol izlemeniz gerekiyor.

 1. Hangi işi yapacaksınız karar verin.
 2. Örneğin, sabun paketleme işini yapmak istiyorsanız, şehrinizdeki sabun firmalarını araştırın.
 3. İnternet’ten bu firmaları araştırmanıza yardımcı olacak bir çok site bulunuyor. O sitelerden araştırıp iletişim bilgilerine ulaşın. (Örnek site: https://www.bulurum.com/) Buna benzer firma bulmaya yardımcı olan sitelere bakarak firmaları bulun.
 4. Firmaların iletişim bilgilerini alıp evlere iş verip vermediklerini sorun.

Önemli: Evde ek iş veren firmalar ile evde gelir kazanmak çok zor. Bu tarz firmalara internet ortamından ulaşmak imkansız. Aşağıya yorum yaparak bu tarz işlere başvuru yapıyor olmuyorsunuz. Evde para kazanmanın yollarına göz atarak daha sağlıklı yöntemler bulabilirsiniz. Size ek iş vereceğini söyleyip, sizden ücret isteyenlerle irtibat kurmayın. Evde para kazanma yolları, İnternetten para kazanma yolları ve Evde ne yapıp satabilirim adlı yazıların üstüne tıklayarak bu konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve evde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Melek cenikli dedi ki:

  Bütün paketlemeleri yapabilirim. İşe çok ihtiyacım var samsun ilkadım

 2. keziban dedi ki:

  evde paketlenecek butun isleri yapabilirim bu ise cok ihtiyacım var

 3. MEHMET dedi ki:

  evde paketleme işine ihtiyacım var.iyi günler günler dilerim

DMCA.com Protection Status